Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu otrzymała dziś sztandar z wizerunkiem Przemysła II, przekazany przez władze miasta, a pierwszoklasiści przy aplauzie rodziców i całej szkolnej społeczności złożyli na nim pierwsze ślubowanie.
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Przemysła II w Gostyniu otrzymała nowy sztandar - symbol tradycji, etosu i jedności szkolnej społeczności. Aktu przekazania dokonali wspólnie burmistrz Jerzy Kulak, jego zastępca Grzegorz Skorupski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Gostynia Mateusz Matysiak.
- Dzisiejszy dzień pod wieloma względami jest wyjątkowy. Sześćdziesiąt lat temu w tej szkole rozpoczął się pierwszy dzień nauki. Zatoczyło się koło historii - mówił dyrektor SP 3, Marek Rożek, przypominając, że 8 maja 2025 roku Rada Miejska przywróciła szkole historycznego patrona i zdecydowała o fundacji sztandaru, a 1 września placówka rozpoczęła rok szkolny już jako Szkoła Podstawowa nr 3 im. Przemysła II.
- Dziękuję samorządowi za wsparcie i inwestycje, których efekty są coraz bardziej widoczne. To praca całego zespołu: nauczycieli, pracowników i rodziców - podkreślał dyrektor Marek Rożek.
Osobisty ton wybrzmiał w słowach burmistrza Jerzego Kulaka, absolwenta "Trójki” oraz jego zastępcy.
- Przyjeżdżam do was w podwójnej roli - włodarza miasta i byłego ucznia. Pamiętam swoje ślubowanie pierwszoklasisty i emocje sprzed lat. Dzisiejsze przekazanie sztandaru to początek kolejnego etapu - mówił burmistrz Jerzy Kulak. - Chcemy, by szkoła wychowywała w duchu odpowiedzialności i uczyła tego, czego nie da się nauczyć w domu. Samorząd będzie konsekwentnie wspierał oświatę - dodał.
- Z tymi murami jestem związany od dziecka - zaznaczał również zastępca burmistrza, Grzegorz Skorupski, który także ukończył SP 3 i w imieniu samorządu wręczył dyrektorowi Markowi Rożkowi nagrodę burmistrza, doceniając przygotowania do jubileuszu 60-lecia oraz szereg kreatywnych zmian wprowadzonych w szkole.
- Nagrodę przyjmuję w imieniu całego grona - odpowiadał dyrektor. - To zasługa wszystkich, którzy codziennie pracują na wizerunek i poziom naszej szkoły - dodał Marek Rożek.
Głos zabrała również uczennica, przypominając, że szkoła to nie tylko mury, ale wspólnota kształtująca postawy: szacunek, odpowiedzialność i obywatelskie zaangażowanie.
- Tak jak Przemysł II myślał o przyszłości kraju, tak my powinniśmy myśleć o naszej - mówiła, składając podziękowania nauczycielom "za inspirację, wsparcie i cierpliwość” w Dniu Edukacji Narodowej.
Nowy sztandar ma klasyczną, dwustronną formę. Awers w kolorze kremowym zdobi wizerunek patrona Przemysła II oraz napis "Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Przemysła II w Gostyniu”; w górnych narożnikach umieszczono daty 1965 (początek działalności szkoły) i 2025 (rok fundacji sztandaru). Rewers w kolorze czerwonym przedstawia białego orła w złotej koronie oraz hasło "MŁODE SERCA I UMYSŁY RZECZYPOSPOLITEJ”. Tkaninę wykonano techniką haftu maszynowego niekomputerowego. Drzewiec z jasnego buku (234 cm) zwieńczono metalową kulą i srebrnym orłem.
Kulminacją uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na nowy sztandar pełne emocji, a zarazem zobowiązujące. Od tej chwili symbol będzie towarzyszył szkolnym wydarzeniom, pocztowi sztandarowemu i uroczystościom patriotycznym, przypominając o wieloletniej historii "Trójki” i jej misji na kolejne dekady.
[ZT]83469[/ZT]
[ZT]83376[/ZT]
[ZT]83460[/ZT]
[ALERT]1760435584985[/ALERT]
Szykują tam coś na czarną godzinę. Cena budziła pytania
pamiętam, że tam była firma MINETTI - ubranka dla dzieciaków... prężnie działała i się skończyła???
hejka
08:17, 2025-12-05
Spojrzała w górę i od razu chwyciła za telefon...
a dopiero G24 przedstawiał ranking nakładów na ochronę powietrza i klimatu, w którym Gostyń pnie się z ekologią po szczeblach, a tu straż jeździ co po chwilę do takich kwiatków... ile razy straż wyjeżdżała do takich zdarzeń w Pogorzeli, która jest na dnie rankingu????
hahaha
08:09, 2025-12-05
Katarzyna Nowak zadebiutowała z orzełkiem na piersi
i tak trzymać - do przodu!!!!!!!!
hejka
07:54, 2025-12-05
Szykują tam coś na czarną godzinę. Cena budziła pytania
Może teren po byłej Gostyniance byłby tańszy i też spełniłby wymagania, a nie budynek za prawie 5mln . Oddziały w szpitalu się likwiduje a tu takie wydatki . I co z tego że dofinansowanie ,jak już na nic konkretnego w tym kraju środków nie ma .
Szosz
07:22, 2025-12-05
2 7
Brawo i gratulacje! . Wreszcie nie ma nic o "Ja" i o poprzedniku.
5 0
Miło, że śledzisz.
5 3
Pozdrawiam i zdrowia życzę.