Zamknij

Najpierw nie chcieli, teraz... Przedstawiciel GDDKiA nie owija jednak w bawełnę

11:20, 28.03.2023 Adrian Femiak, mis Aktualizacja: 12:29, 28.03.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24/Canva/Fotomontaż Foto: Gostyn24/Canva/Fotomontaż

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ścieżka pieszo-rowerowa przy ruchliwych drogach krajowych, to priorytet zwiększający bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Nie inaczej jest w gminie Piaski, gdzie mieszkańcy nie mogą się doczekać takiego rozwiązania a samorząd czyni starania, ażeby takowy dukt pojawił się wzdłuż ul. Warszawskiej aż do Godurowa.

Radni i mieszkańcy Godurowa od lat występują o to, by między Piaskami a ich miejscowością powstała ścieżka rowerowa. Gmina wystąpiła z pismem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. Z dotychczasowych odpowiedzi GDDKiA wynikało, że ruch po wybudowaniu obwodnicy krajowej "dwunastki" będzie na tej trasie, znacznie mniejszy. W ostatniej wersji poinformowano jednak, że zadanie zgłoszono do realizacji w ramach ogólnopolskiego planu "Program Ochrony Zdrowia i Życia Pieszych i Rowerzystów”

- Przystąpienie do prac związanych z realizacją ww. zadania, w tym zlecenia opracowania dokumentacji projektowej, możliwe jest dopiero na podstawie pozytywnej decyzji Ministra Infrastruktury – odczytano pismo pod którym podpisał się Maciej Kupka, zastępca dyrektora Oddziału GDDKiA w Poznaniu, który dalej nie owija w bawełnę.

- Należy jednak pamiętać, że liczba realizowanych w danym roku zadań jest ściśle powiązana ze środkami, jakie można przeznaczyć na ten cel w skali kraju, w związku z powyższym, w chwili obecnej GDDKiA nie potrafi wskazać terminu realizacji przedmiotowego zadania – zwrócił uwagę przedstawiciel GDDKiA w Poznaniu w piśmie przesłanym do Gminy.

[ALERT]1679732510882[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Adrian Femiak, mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

oburzonyoburzony

2 2

A mądrzy inaczej z powiatu, siedząc za biurkiem, wykreślili zaplanowane ścieżki rowerowe na drogach dojazdowych do obwodnicy. Nawet tyłka nie ruszyli, żeby zobaczyć jak wygląda pobocze np. w dolnym Grabonogu, a jak właściwie nie wygląda, bo miejscami jest tak wąsko, że trudno mówić o jakimś poboczu. Albo jak wygląda brak pobocza na zakręcie w Podrzeczu i rów zarośnięty krzakami. Pewnie ścieżkę wybudują jak ktoś zginie. Albo powiedzą, że jak zwykle wina kierowcy i ścieżka niepotrzebna. 20:56, 28.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%