Zamknij
REKLAMA

Z takimi kartami można wiele zyskać! Kto i po co je stworzył? Nic tylko siadać i grać

12:30, 04.05.2021 | M.S
Skomentuj Archiwum Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

W tym roku przypada 150. rocznica śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego. Z tej okazji Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Służebniczek BDNP wydało... zestaw gier karcianych z Edmundem.  Pomysłodawczynią projektu jest s. Agnieszka Krajnik. 

W tym roku przypada rocznica śmierci, pochodzącego z Grabonoga, wielkiego społecznika, założyciela ochronek, bibliotek wiejskich i zgromadzenia sióstr Służebniczek – bł. Edmunda Bojanowskiego. Z tej okazji Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Służebniczek BDNP wydało zestaw gier karcianych z Edmundem. - Pomysłodawcą jest s. Agnieszka Krajnik, która opracowała 5 gier z Edmundem Bojanowskim, dostosowanych zarówno dla zabawy i rozrywki w czasie wolnym jak i do celów edukacyjnych - mówił Sebastian Nowak, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach. 

W każdym zestawie znajduje się pięć gier edukacyjnych, m.in. memory, kalambury, zgadywanka, gra "Historia niezwykła". - Karty mogą doskonale służyć do opowieści o Edmundzie Bojanowskim, jego czasach, życiu i działalności. Ta gra może służyć zarówno jako pomoc dydaktyczna na lekcje w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak i na rodzinne spotkania...Spełnią doskonale formułę bawiąc uczyć, ucząc bawić - mówił dyrektor CKiB w Piaskach Sebastian Nowak. - W ten nietypowy, ale przystępny sposób można mówić o Edmundzie Bojanowskim młodemu pokoleniu, przypominać tą postać w formie przyjemnej, przyjaznej, która sprawi dużo frajdy dzieciom, nauczycielom, rodzicom - dodaje szef Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach.

Na początek wyprodukowano 50 testowych egzemplarzy, które trafiły do ochronek sióstr służebniczek, szkół w gminie Piaski, klubów gier planszowych w regionie oraz piaskowskiego samorządu. Jeśli gra się spodoba niewykluczone, że trafi też do sprzedaży.

[ALERT]1620124170433[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%