Już jutro - 15 sierpnia - serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości na Dożynki Powiatowe na Świętej Górze. To wyjątkowe wydarzenie łączące tradycję z dobrą zabawą dla całych rodzin. Czekają na Was liczne atrakcje i gwiazda wieczoru - zespół Baciary!
Dzień rozpocznie widowiskowa parada zabytkowych pojazdów, która przemierzy Grabonóg i Gostyń przez ulice Jana Pawła II, Nad Kanią, Fabryczną, Mostową, Rondo Solidarności, Rynek, ponownie Nad Kanią, aż do Świętej Góry. Będzie to doskonała okazja, by podziwiać pięknie odrestaurowane samochody, motocykle i inne pojazdy, które przypominają dawne czasy. Parada będzie również okazją do zaprezentowania nowoczesnych maszyn rolniczych i pojazdów specjalistycznych, co stanowi idealne połączenie tradycji i nowoczesności. Początek godz. 8:45.
Centralnym punktem dożynek będzie uroczysta msza święta, która odbędzie się na świeżym powietrzu w przepięknym otoczeniu Świętej Góry o godz. 12:00. Po mszy nastąpi tradycyjny obrzęd Święta Plonów, podczas którego będziemy wspólnie dzielić się chlebem, dziękując za tegoroczne zbiory. To moment refleksji nad pracą rolników i ich wkładem w nasze codzienne życie.
Tuż po godz. 15:00 na scenie pojawi się schola Filippo Vivo, prezentując piękne pieśni religijne i tradycyjne, które wprowadzą nas w spokojny i refleksyjny nastrój. Ich występ to duchowa uczta, która pozwoli nam na chwilę zadumy i kontemplacji.
O godz. 15:30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, który jest symbolem obfitości i dziękczynienia za plony, a każda praca to prawdziwe dzieło sztuki, które zachwyca zarówno swoją estetyką, jak i precyzją wykonania.
Kwadrans później, o godz. 15:45 – Show Clownów Rupherta i Rico. Ten duet, to gwarancja śmiechu i dobrej zabawy. Ich kolorowe stroje, zabawne skecze i interakcje z publicznością sprawią, że zarówno dzieci, jak i dorośli będą bawić się doskonale. To niezapomniane widowisko, które na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczestników dożynek.
O godz. 16:45 na scenie pojawi się zespół Spoko Loko, a godzinę później o godz. 17:45 – Balonowe Show
Koncertowy wieczór rozpocznie zespół OGIEŃ o godz. 19:00. Ta formacja to prawdziwa uczta dla miłośników rocka i energicznej muzyki. Ich koncert dostarczy mnóstwo pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. To zespół, który swoją energią sceniczną i świetnymi aranżacjami potrafi porwać każdą publiczność.
Na godz. 20:00 planowany jest Bajkowy Finał, czyli wyjątkowy taniec postaci z Krainy Bajek. To magiczny moment, który przeniesie dzieci i dorosłych do świata fantazji. Postacie znane z ulubionych bajek ożyją na scenie, tworząc niezapomniane widowisko pełne kolorów, muzyki i tańca.
O godz. 20:20 na scenie placu kultowego pojawi się zespół BACIARY, który wprowadzi nas w klimaty góralskie, pełne energii i radości. Ich dynamiczne i porywające utwory z pewnością rozgrzeją publiczność i zapewnią wspaniałą zabawę do późnych godzin wieczornych.
Foto: Organizatorzy
Ponadto zaplanowano liczne atrakcje w ogrodach klasztornych:
- 15.10 – spotkania z bajkowymi postaciami
- 18.30 – Bajkowe mini disco w pianie
- Zapewniamy wiele atrakcji dla dzieci:
- Bajkowa parada i spotkania z bajkowymi postaciami
- Dinozaur REX
- Zabawy z Klaunem Kulką
- Wianki z kwiatów
- Filcowe cudaki
- Manufaktura lizaków
- Wspólne tworzenie makiet
Ponadto:
- "Dobre Smaki Powiatu” – degustacja produktów lokalnych producentów,
- Wiejskie targowisko,
- Strefa organizacji pozarządowych,
- Stoiska z wyrobami rękodzielniczymi,
- Strefa dla dzieci,
- Wystaw sprzętu rolniczego.
Zbychu14:10, 14.08.2024
Dlaczego to odbywa się na terenie kościoła? Dlaczego Gń taki nietolerancyjny?
mmm14:22, 14.08.2024
siara jak byk nic pozatym
Jak zawsze14:38, 14.08.2024
Masza w Klasztorze - ok. Reszta powinna być poza, np. Góra Zamkowa czy stadion.
hejka14:40, 14.08.2024
mam nadzieję, że dobrze rozplanowali parkingi, bo zawsze są tam takie korki, że nawet policja nie wie jak je rozładować kierując ruchem...
Dlaczego?16:05, 14.08.2024
Zawsze bywaliśmy na dniach Powiatu. Odkąd odbywa się to na klasztornym obejściu jakoś nam nie po drodze. Jestem od wielu lat ateistą i te klimaty nie wchodzą w grę. O co chodzi Marcinkowkiemu że co roku ten sam kierunek - klasztor i sukienkowi? Może w przyszłym roku w Dąbrowie Górniczej zorganizują?
Kleryk05:53, 15.08.2024
Bo o to właśnie chodzi żeby sukienkowi,znudzeni życiem bez pracy mieli jakąś rozrywkę!
Wiemy to10:24, 15.08.2024
Znów promocja Lobelcika za publiczne środki.
Era10:26, 15.08.2024
To jest swieto kościelne i jest na świętej Górze A ci co do kościoła nie chodzą to nie muszą ta.m być Macie problem to wasz pro byłem I wara wariacka szarańcza od kościoła
Adam Nowak7523:54, 17.08.2024
Co się stało, że portal internetowy Gościa Niedzielnego praktycznie przestał istnieć? Są tylko artykuły z gazety i to płatne. Nie ma codziennych aktualnych wiadomości z kościoła, newsów o aktualnych wydarzeniach. Nie ma prawie nic w porównaniu z tym co było. Odgrzewają artykuły sprzed ilus lat i jeszcze nie pozwalają ich czytać bez opłaty. Czy to kolejny znak końca Kościoła i kalifatu Europy?
1 0
Dożynki to nie jest święto kościelne. Msza w intencji rolników, to co innego. Tylko to tam powinno być. Kropka