Zamknij
REKLAMA

Jeszcze dziś przez nasz region mogą przetoczyć się burze. Wydano ostrzeżenie!

08:34, 21.06.2021 | M.S
Skomentuj Adobe Stock
REKLAMA

Synoptycy z poznańskiego Instytutu Metrologii i Gospodarki Wodnej wydali dla naszego regionu alert drugiego stopnia przed wysoką temperaturą. Do tego spodziewane są też dzisiaj burze z gradem. Może być bardzo niebezpiecznie.

Meteorolodzy ostrzegają, że wysokie temperatury będą nam towarzyszyć do godzin popołudniowych. Po upalnym dniu nad naszym regionem mogą przetaczać się burze, którym będą towarzyszyć intensywne opady deszczu i grad. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - informuje Marek Pruchniewicz, synoptyk IMGW-PIB z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami obowiązuje od godz. 15. do późnych godzin nocnych. - Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w wydanym komunikacie.

[ALERT]1624257142797[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%