Zamknij
REKLAMA

Po siedmiu latach PLW odchodzi ze stanowiska. Zdradziła nam powody decyzji...

10:01, 19.01.2021 | M.S
Archiwum Gostyn24
REKLAMA

Po siedmiu latach pracy, ze stanowiska odchodzi Wioletta Chałas - Powiatowa Lekarz Weterynarii w Gostyniu. Powód? Jak mówi szefowa Inspektoratu, to co zamierzała zrealizować udało się wykonać, ale przez te lata zmieniły się też priorytety życiowe. 

Wioletta Chałas fotel  Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gostyniu objęła z początkiem października 2013 roku. W ocenie członków komisji posiadała bardzo wysokie kwalifikacje i predyspozycje do objęcia tego stanowiska. Jej wybór zaakceptował też Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Po siedmiu latach pracy złożyła wypowiedzenie. Z dniem 27 stycznia odchodzi ze stanowiska i przechodzi do prywatnego sektora.- Przechodzę do innej branży. Nadal jestem jednak doktorem nauk weterynaryjnych. Zmieniły się moje priorytety życiowe - mówi Wioletta Chałas, Powiatowy Lekarz Weterynarii i przekonuje, że to co sobie założyła obejmując nadzór weterynaryjny w powiecie, udało się jej zrealizować. - Jestem osobą, która musi mieć w życiu pewien cel. W gostyńskim inspektoracie to co sobie założyłam, wykonałam. Uznałam, że zostawiam zdrowie zwierząt i zdrowie konsumenta na poziomie wysokiego bezpieczeństwa - mówiła Wioletta Chałas.

Do największych sukcesów za swojej kadencji zalicza wyzbycie się stad białaczkowych wśród bydła, liczne szkolenia rolników w sprawie ASF, zatwierdzenie i doradztwo w powstaniu miejsc gromadzenia zwierząt, a także remont inspektoratu, zakup chłodni do użytku w razie wybuchu ASF, a także wymianę i podniesienie kwalifikacji kadry pracowniczej - Było też wiele krytycznych momentów. Nie tylko nocne kontrole z policją, ale bywały też próby zastraszania, bo to nie jest łatwa praca.  - wspomina Wioletta Chałas.

Dwa lata temu szefowa gostyńskiego inspektoratu weterynarii  otrzymała tytuł "Zasłużony dla rolnictwa" od ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Kto zastąpi Wiolettę Chałas na stanowisku Powiatowego Lekarza Weterynarii? O tym zadecydują wyniki konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu. 

Wioletta Chałas udzieliła nam krótkiego wywiadu podsumowującego jej siedmioletnią pracę. Przeczytacie go wkrótce na łamach gostyn24. Powiatowej Lekarz Weterynarii życzymy sukcesów na nowej drodze zawodowej.

[ALERT]1611046845038[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%