Zamknij
REKLAMA

Bezkrólewie z rokosowkim zamku. Beata Tomczak-Kawęcka, która objęła dyrektorski fotel w połowie lipca, zrezygnowała z pełnionej funkcji

10.10, 29.09.2022 MiS Aktualizacja: 13.17, 01.10.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24
REKLAMA

Bezkrólewie w Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie. Beata Tomczak-Kawęcka, która objęła dyrektorski fotel w połowie lipca, zrezygnowała z pełnionej funkcji. Tymczasem jeden z radnych sejmiku województwa wielkopolskiego złożył interpelację do marszałka Marka Woźniaka i wnioskuje o powołanie specjalnej komisji. Miałaby ona wyjaśnić rzeczywiste powody tej rezygnacji i sprawdzić wydatkowanie pieniądzy na utrzymanie i remont obiektu.

Ośrodek Integracji Europejskiej w Rokosowie to jednostka budżetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Przez ponad 20 lat zarządzał nią Waldemar Jagiełło, który na początku roku przeszedł na emeryturę. Jego obowiązki przejęła Karolina Krawiec, a wyniku konkursu, w połowie lipca, na stanowisko dyrektora OIE wybrano Beatę Tomczak-Kawęcką. Nowa dyrektor ośrodka w Rokosowie zyskała przychylność komisji konkursowej i miała czuwać nad dokończeniem remontu zamku w Rokosowie. 

[ZT]56722[/ZT]

Po kilkunastu dniach nowa szefowa miała złożyć wypowiedzenie z pracy, twierdząc, że powodem są sprawy osobiste. Prawdopodobnie z tego powodu, radny województwa wielkopolskiego Marek Sowa, złożył interpelację do marszałka Marka Woźniaka w "sprawie zapewnienia właściwego zarządzania pałacem w Rokosowie oraz właściwego nadzoru związanego z remontem". 

- Pełniący rolę Ośrodka Integracji Europejskiej, należący do samorządu Województwa Wielkopolskiego, pałac w Rokosowie, jest obecnie bez dyrektora. - pisze radny Marek Sowa.

- Wywodząca się z konkursu pani dyrektor bardzo szybko podjęła decyzję o o rezygnacji ze stanowiska. Dodatkowy budżet w wysokości 1 300 000 zł przeznaczony na remont pałacu musi zostać wydatkowany efektywnie i zgodnie z przepisami - pisze w interpelacji radny Marek Sowa.

Radny zawnioskował też o powołanie komisji, która wyjaśniłaby rzeczywiste powody rezygnacji dyrektor Beaty Tomczak-Kawęckiej. 

- Czy decyzja komisji konkursowej na dyrektora pałacu w Rokosowie i Departamentu Gospodarki Mieniem była właściwym wyborem? Czy pieniądze przeznaczone na utrzymanie i remont pałacu wydatkowane były do tej pory efektywnie i zgodnie z przepisami? - zastanawia się w interpelacji radny Marek Sowa.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu, obowiązki dyrektora pełnić będzie Ewa Misiaczyk, kierownik działu administracyjno-gospodarczego.

Do sprawy będziemy wracać.

[ALERT]1664439007461[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

ZjedzZjedz

3 0

Radny zarzuca kłamstwo? 14:15, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ernierni

10 0

nie ma szczęścia ten pałac do dobrego gospodarza 15:26, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ModliszkaModliszka

5 0

I co? Można? Wykosiła wszystkich I teraz ...... 17:42, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StigStig

2 1

Zobaczyła rachunek za prąd i gaz i wywiesiła biała flagę, teraz pójdzie lawinowo. 19:28, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%