Zamknij

Żurek i mazurek królowały na stołach, a na scenie trwała wesoła rywalizacja

14:33, 27.03.2023 mis Aktualizacja: 14:42, 27.03.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Żurek i mazurek przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich do oceny, a na scenie miniturniej sportowy - tak wyglądała VIII Gala Wielkanocnej Pisanki w Borku Wlkp. Zwycięsko z rywalizacji wyszły panie z KGW Bruczków, które w nagrodę otrzymały stół cateringowy. Na imprezie z...jajem nie mogło też zabraknąć malowania pisanek, które w tym roku wykonano ze sklejek. 

W ramach przedświątecznych spotkań w MGOK Borek Wlkp. zorganizowano VIII Galę Wielkanocnej Pisanki.

- Po sukcesie ubiegłorocznej Sołtysiady, Galę Pisanki postanowiliśmy poszerzyć o miniturniej na sportowo i dać możliwość na kolejne spotkanie wokół stołu - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.

W sali widowiskowej boreckiego ośrodka kultury ustawiono stoły, na których pojawiły się dwa najbardziej charakterystyczne przysmaki wielkanocne - żurki i mazurki, których walory smakowe oceniało jury w składzie: Jolanta Chudzińska, Marian Gruchalski i Ewa Ratajczyk. 

Najsmaczniejszy żurek przygotowały panie z KGW Bruczków, natomiast najlepszy mazurek upiekły panie z KGW Zalesie. 

- Żurek było łatwiej wybrać. Taki idealny musi mieć w sobie coś wędzonego, być kwaśny, do tego tradycyjne przyprawy - mówił Marian Gruchalski. - W przypadku mazurka skupiliśmy się na smaku i zwycięski wybraliśmy jednogłośnie - dodał członek jury. 

[FOTORELACJA]10052[/FOTORELACJA]

Kiedy jury podjęło się trudu spróbowania potraw, na scenie trwał miniturniej, w którym udział brało siedem KGW: z Bolesławowa, Bruczkowa, Głuchowa, Jeżewa, Leonowa, Skokówka i Zalesia. Panie rywalizował w czterech konkurencjach. Ubijały białko na czas, rzucały jajami do celu, toczyły jajko do bramki, czy szukały puzzli w jajkach niespodzianka. 

Zwycięsko z rywalizacji wyszły panie z KGW Bruczków, które w nagrodę otrzymały stół cateringowy ufundowany przez MGOK Borek Wlkp. Przygotowane żurki i mazurki mogli skosztować odwiedzający imprezę mieszkańcy. Dla dzieci przygotowano pisanki ze sklejki, które mali artyści przyozdabiali farbami.

[ALERT]1679920332223[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

czytelnikczytelnik

2 2

a pani redaktor się aparat zepsuł?? bo te rozmazanie raczej artystyczne nie jest. 14:59, 27.03.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gramatyka!gramatyka!

0 0

TO rozmazanie. 10:01, 28.03.2023


0%