Zamknij

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie, to obecnie jedyny obiekt kultury w naszym powiecie wyposażony w windę

11:22, 18.11.2022 mis Aktualizacja: 07:54, 20.11.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie zamontowano długo wyczekiwaną windę. Inwestycja czeka już tylko na rozliczenie i oddanie to użytku - Mamy na piętrze Klub Seniora, więc ta winda jak najbardziej przyda się, ale też są osoby niepełnosprawne, które powinny mieć dostęp do kultury - mówił Grzegorz Matuszak, wójt Pępowa.

Budynek Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie przeszedł w ostatnich miesiącach sporo zmian. Po całkowitej modernizacji piętra, sufitu i podłogi w sali widowiskowej, teraz zamontowano w obiekcie windę.

- Doszukując się plusów pandemii, to właśnie oszczędności na koncertach pozwoliły nam na remonty małymi krokami. Powoli przyjdzie czas na zaplecze i elewacje, aby to wszystko nabrało wyglądu - mówił wójt Grzegorz Matuszak. 

To obecnie jedyny obiekt kultury w naszym powiecie z takkim udogodnieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych.

[FOTORELACJA]9820[/FOTORELACJA]

- Liczba osób niepełnosprawnych nie jest duża w naszej gminie, ale każdy powinien mieć równy dostęp do miejsc publicznych. Mamy też na piętrze Klub Seniora, więc ta winda jak najbardziej przyda się - mówił wójt Grzegorz Matuszak i dodaje, że to koniec inwestycji w likwidację barier architektonicznych.

- W dalszej perspektywie czeka nas zadanie przy Urzędzie Gminy, bo mamy specyficzny obiekt. Mamy sporo schodów. Obsługa niepełnosprawnych odbywa się na zewnątrz - dodał włodarz gminy Pępowo. 

Koszt inwestycji to 352 248,67 zł, z czego kwotę 227 tys. zł samorząd otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Winda czeka jeszcze na pozwolenie  użytkowania, potem będą mogli z niej korzystać mieszkańcy. 

[ALERT]1668768047517[/ALERT]

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

JaJa

3 0

A może by tak w końcu jakis żłobek zrobić? 22:05, 18.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmHmm

2 1

Liczba osób niepełnosprawnych nie jest duża w naszej gminie???? 09:17, 20.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%