Zamknij
REKLAMA

Podpisali umowy i złotówki nie zapłacili... Teraz muszą zakopać to tylko pod ziemię

12:44, 04.06.2021 | M.S
Skomentuj Foto: UG Pępowo
REKLAMA

Po zakończeniu budowy oczyszczalni ścieków w Pępowie, samorząd podjął starania o dotacje na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w gminie. Na pierwszy ogień poszły Krzyżanki. Władze gminy  podpisały już umowę z firmą, która wykona zadanie, co ciekawe nie wydając na tym etapie  ani złotówki z budżetu.

Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków kosztowała gminę Pępowo 11 mln złotych. Dla samorządu były to ogromny wydatek, ale zadanie nie można było dalej odraczać w czasie. Dzięki tej ważnej, ale też kosztownej inwestycji możliwe będzie skanalizowanie kolejnych miejscowości: Krzyżanki, Skoraszewice, Wilkonice, Magdalenki i Czeluścin i podłączenie ich do oczyszczalni w Pępowie. 

Władze gminy podpisały już umowę  z krotoszyńskim przedsiębiorstwem na wykonanie pierwszego etapu inwestycji. - Zostanie wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej w obrębie zabudowy mieszkaniowej przy Rolniczym Kombinacie Spółdzielczym. Łącznie powstanie 0,477 km rurociągu głównego, 1,234 km rurociągu tłocznego, 1 szt. przepompowni sieciowej oraz 16 szt. przyłączy do posesji - czytamy w gminnym komunikacie.

Z planowanej inwestycji zadowolony jest sołtys wsi Piotr Zółkowski, choć przyznaje, że nie wszyscy podzielają jego radość. - Jako sołtys i mieszaniec wsi ogromnie się cieszę z tak dużej inwestycji. W poprzedniej kadencji jako radny wsi, starałem się by rozpocząć budowę kanalizacji w końcu udało się osiągnąć ten cel. Jestem świadomy, że wielu mieszkańców jest przeciwnych budowy kanalizacji obawiając się wyższych kosztów za wodę oraz ścieki. W tym miejscu korzystając z okazji pragnę poinformować że jest to odpowiednia inwestycja która ma wiele zalet. Dzięki rozbudowy sieci kanalizacyjnej zadbamy o nasze środowisko. Dla wielu mieszkańców zakończy się problem z uciążliwą i częstą utylizacją ścieków. Mam nadzieję, że budowa sieci kanalizacyjnej rozpocznie się jak najszybciej i wspólnie z mieszkańcami będziemy się cieszyć - komentuje sołtys wsi Krzyżanki, Piotr Żółkowski.

Wartość inwestycji wynosi 898 235,94 zł brutto i zostanie całkowicie sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

[ALERT]1622803452206[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%