Zamknij
REKLAMA

Kuje żelazo póki gorące! Czy spełni się też wielkie marzenie dyrektora Żelaznego?

10:55, 30.12.2020 | M.S
Skomentuj Archiwum Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

Powoli dobiega remont Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie. Po wymianie dachu przyszedł czas na podbitkę wraz z elementami płyt akustycznych. Dyrektor Leszek Żelazny nie kryje zadowolenia, ale liczy też, że spełni się jego marzenie...

We wrześniu tego roku wymieniony został dach na budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie. Natomiast w grudniu na ruszył remont sufitu w sali widowiskowej  - Ostatni raz podbitka na tej sali była wymieniana w 1997, kiedy służyła jeszcze do celów sportowych uczniom naszej szkoły. Była pogięta od piłki - wyjaśnia dyrektor Leszek Żelazny. - Wraz ze zmianą podbitki z elementem akustycznym wymieniliśmy też ocieplenie, folie zabezpieczające, wełnę z odpowiednim współczynnikiem izolacyjnym. Wymienione zostały również okna znajdujące się przy suficie na uchylne, a ponieważ są dość wysoko otwierane są elektroniczne. Dodatkowo zamontowane są na nich rolety, w razie potrzeby zaciemnienia sali. Na koniec odświeżymy ściany - wyliczał dyrektor Leszek Żelazny. 

Prace, które wykonuje miejscowa firma początkowo miały zakończyć się w tym roku, ale pandemia nieco pokrzyżowała te palny. Wydłużył się czas oczekiwania na część materiałów potrzebnych do montażu podbitki, które sprowadzane są ze Szwecji. - Najpóźniej firma ma skończyć prace w pierwszej połowie stycznia 2021 roku - mówi dyrektor Leszek Żelazny. Cała inwestycja ma kosztować około 120 tys. złotych. 

W planach jest jeszcze remont pomieszczeń  które będą służyły zapraszanym artystom. Dyrektor liczy też, że w końcu spełni się też jego marzenie i w sali zostanie wymieniona podłoga. - To moje takie wielkie marzenie - mówił dyrektor Leszek Żelazny. GOK złożył wniosek o dofinansowanie tego zadania ze środków zewnętrznych.  

Dodajmy, że GOK w Pępowie już od stycznia czeka też inna wielka zmiana. Ośrodek będzie działał w szerszym zakresie jako Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. O szczegółach poinformujemy w kolejnych newsach.  

[ALERT]1609322112838[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

sylwiasylwia

7 0

Moim wielkim marzeniem jest aby w końcu w GOKu zrobili podjazd lub windę dla niepełnosprawnych ,pozdrawiam 12:47, 30.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jan Jan

3 0

Popieram twoją wypowiedz 12:52, 30.12.2020


SzaraSzara

3 0

Brawo Panie Leszku 14:56, 30.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%