Zamknij

Tam nie było miejsca na żaden playback. Pokazali wartość muzyki granej na żywo

14:53, 07.10.2023 Lena Aktualizacja: 18:06, 07.10.2023
Skomentuj Gostyn24 Gostyn24

Śpiewali, a niektórzy grali też na instrumentach. Wykonywali znane, współczesne, a czasem nieco odleglejsze polskie utwory. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty podczas Konkursu Piosenki Wszelakiej w Pogorzeli.

W piątkowe popołudnie w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli odbył się IX Konkurs Piosenki Wszelakiej ,,POGOrzela lajf”. Nie był to jednak zwyczajny przegląd, bowiem cały występ musiał być zagrany na żywo. Na scenie pojawili się więc nie tylko wokaliści, ale i towarzyszący im instrumentaliści, którzy im akompaniowali.

- Traktujemy nasze dzisiejsze spotkanie w kategorii zabawy, ale troszkę też rywalizacji. Mamy może mniej wykonawców, niż na innych tego typu wydarzeniach, ale to dlatego, że nasz festiwal jest specyficzny pod względem wykonawców. Nasi młodzi artyści wykonują utwory na żywo, czyli nie dopuszczamy playbacków, półplaybacków, stąd tak mała ilość wykonawców. W dzisiejszych czasach granie muzyki na żywo jest bardzo trudne. Wszystko teraz jest szybkie, świat się kręci, przyspiesza i my też chcemy szybko tworzyć muzykę. Mam jednak nadzieję, że nasze spotkanie potwierdzi, że muzyka grana na żywo, muzyka nieprzetwarzana, grana autentycznie, mająca może jakieś defekty, będzie cudownym, piątkowym wydarzeniem, które wprowadzi nas w nastrój weekendowy – mówił Mariusz Ossowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli.

[FOTORELACJA]10500[/FOTORELACJA]

Grono uczestników rzeczywiście było wąskie, było ich bowiem siedmioro, ale nie przeszkodziło to w oczarowaniu jury. Oceniającym występy przewodniczyła Martyna Jakubowicz, która była gościem specjalnym wydarzenia. To właśnie ona wraz Jankiem Pentzem oraz Dariuszem Befeltowskim zafundowała pogorzelanom bardzo nastrojowy wieczór. Podczas jej koncertu nie zabrakło wykonania utworu, na który słuchacze czekali z ogromną niecierpliwością. Mowa oczywiście o jej najbardziej znanej piosence ,,W domach z betonu nie ma wolnej miłości”.

[ALERT]1696693959169[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Lena)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%