Zamknij

To był dobry chłopak. Szkoła pogrążona w żałobie. Wszyscy bardzo to przeżywają

10:53, 09.05.2023 mis Aktualizacja: 07:48, 10.05.2023
Foto: Gostyn24/ZSOiZ Pogorzela/Fotomontaż Foto: Gostyn24/ZSOiZ Pogorzela/Fotomontaż

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli pogrążył się w żałobie. W miniony weekend zginął 18-letni uczeń tej szkoły, a jego dobry kolega z klasy walczy o życie. - Jest przerwa, ale nikt nie biega, nie krzyczy... Uczniowie siedzą i rozmawiają. Wszyscy to przeżywają - mówi Jarosław Adamczak, dyrektor ZSOiZ w Pogorzeli.

Jak już informowaliśmy, w sobotni wieczór doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 18-letni mieszkaniec Pogorzeli, a jego rówieśnik, walczy o życie. Obaj dobrze się znali. Chodzili do trzeciej klasy branżowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Społeczność szkolna pogrążyła się w żałobie.

Dyrektor ZSOiZ w Pogorzeli Jarosław Adamczak z ogromnym żalem i łamiącym się głosem, opowiada o tym, jak bardzo wszyscy przeżywają śmierć Macieja i drżą o  Miłosza, który przebywa w szpitalu. 

- Wychowawczyni płacze. Młodzież jest przygaszona. Jest przerwa, ale nikt nie biega, nie krzyczy... Uczniowie siedzą i rozmawiają. Wszyscy to przeżywają - mówi Jarosław Adamczak, dyrektor ZSOiZ w Pogorzeli. - Rozmawiamy o tym co się stało. Nie wnikamy, dlaczego, ale nikt tego nie dusi w sobie - kontynuuje szef placówki i dodaje. - To wzorowi uczniowie i bardzo zaangażowani w życie klasy i szkoły, zawsze gotowi do pomocy, dlaczego tak dobrych ludzi nam dziś zabrakło. To dla nas ogromny cios, że jeden z uczniów nie żyje, a drugi walczy o życie. Plany Macieja były naprawdę imponujące, to był dobry chłopak, z  ambicjami. Miał pójść na kurs strażacki OSP, żeby razem z bratem być w OSP w Pogorzeli, a to jego brat  go ratował - dodaje dyrektor Jarosław Adamczak.

Szef ZSOiZ w Pogorzeli przyznaje, że to wyjątkowo trudny rok dla szkoły. Kilka miesięcy temu szkoła żegnała wieloletniego, lubianego nauczyciela Alfreda Siamę.

- Chcemy już żeby ten rok się skończył. Jest dla nas za trudny - podsumował Jarosław Adamczak, dyrektor ZSOiZ w Pogorzeli. 

Pogrzeb śp. Macieja odbędzie się w czwartek 11 maja o godz. 13:00 w Pogorzeli. 

[ZT]59962[/ZT]

[ALERT]1683620524763[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%