Zamknij

Trzy propozycje jak trzy życzenia. Wybór do łatwych nie należał. Czy się spełni?

13:05, 24.05.2023 mis Aktualizacja: 13:06, 24.05.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Przedszkole Miejskie nr 2 w Gostyniu będzie miało swojego patrona. Wybór do łatwych nie należał, bo społeczność przedszkola zgłosiła aż 26 propozycji. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej Gostynia ma zostać podjęta uchwała dotycząca nadania imienia placówce, ale to będzie raczej formalność. 

W sierpniu zeszłego roku dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Gostyniu Magdalena Pietrula wystąpiła do Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców z inicjatywą nadania imienia placówce.

- Wspólnie opracowano plan i harmonogram działań organizacyjnych, niezbędnych do wyłonienia patrona angażując całą społeczność przedszkolną. Zgodnie z procedurą od września do listopada 2022 roku zbieraliśmy propozycje imienia dla naszego przedszkola poprzez wrzucenie swojego pomysłu do anonimowej czerwonej skrzyneczki wystawionej w przedszkolnej szatni  - informuje Magdalena Pietrula, dyrektor Przedszkola Miejskiego w Gostyniu.

Spośród 26 kandydatur dokonano wyboru trzech kandydatów: Myszkę Miki, Krainę Uśmiechu i Złota Rybkę. Wygrała ostatnia z propozycji.

- Złota Rybka to postać z bajki "O rybaku i złotej rybce" ucząca bardzo ważnych wartości. Pokazuje dziecku, że najważniejsze w życiu nie jest bogactwo i pieniądze. Warto mieć marzenia, jednak chciwość nie popłaca, ponieważ jeśli myślimy o następnych zachciankach wówczas nie potrafimy korzystać i cieszyć się z tego, co posiadamy. Bajka uczy umiaru, że nie można żądać zbyt wiele. Skromność i zadowolenie z tego, co się ma daje większy spokój i większe szczęście - mówi dyrektor Magdalen Pietrula i dodaje. -  Chcemy spełniać marzenia naszych dzieci promując równocześnie wartości, które płyną z bajki "O rybaku i złotej rybce".

Jeśli Rada Miejska przegłosuje uchwałę w sprawie nadania imienia Przedszkolu Miejskiemu Nr 2 w Gostyniu, a to raczej formalność - to uroczystość nadania imienia Złotej Rybki odbędzie się 7 czerwca 2023 roku.

[ALERT]1684925118228[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

NazwaNazwa

0 12

Imienia Lecha Kaczyńskiego powinno być albo Marii jego żony śp. 16:33, 24.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

2 0

Niektórzy radni niech przeczytają te bajkę ze zrozumieniem. A następnie uzasadnienie Pani Pietruli.
18:10, 24.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ErEr

7 2

Wielki szacunek mam do pani za nie wciąganie dzieci w politykę przez nadanie przedszkola imieniem jakiegoś oszołoma. 19:30, 24.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%