Zamknij

Fałszywi urzędnicy w Gostyniu? Pukają do drzwi i namawiają do podpisania...

09:25, 14.03.2023 mis Aktualizacja: 09:07, 18.03.2023
Skomentuj Foto: Canva Foto: Canva

Kilka dni temu do gostyńskiego magistratu zadzwonili zaniepokojeni mieszkańcy, których odwiedzili ludzie podający się za urzędników i namawiali ich do podpisania umów na wymianę pieców. - Samorząd nie prowadzi żadnej akcji - czytamy w komunikacie jaki pojawił się na stronie gminnej. To nie jedyne ostrzeżenie jakie się pojawiło.

 Gostyński magistrat wydał komunikat. Ostrzega w nim przed fałszywymi urzędnikami. 

- W związku z sygnałami o wizytach rzekomych urzędników, którzy mają namawiać mieszkańców do pilnej wymiany źródeł energetycznych, informujemy że Urząd Miejski w Gostyniu nie jest w żaden sposób związany z tymi działaniami. Samorząd nie prowadzi żadnej akcji w ramach, której urzędnicy odwiedzaliby mieszkańców, a tym bardziej namawiali do zawierania jakichkolwiek umów - czytamy w gminnym komunikacie. 

Urzędnicy proszą o zgłaszanie takich przypadków gostyńskiej policji lub dzielnicowemu.

Ostrzeżenie wydał również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

- Pracownicy WFOŚiGW w Poznaniu nie dokonują niezapowiedzianych kontroli przedsięwzięć zrealizowanych w ramach Programu "Czyste Powietrze" - czytamy w opublikowanej wiadomości.

Kontrole dokonywane przez pracowników WFOŚiGW w Poznaniu poprzedzone są kontaktem telefonicznym lub mailowym i umówieniem dogodnego dla beneficjenta terminu kontroli. Wszelkie próby dokonania kontroli bez uprzedniego umówienia powinny być traktowane jako nieuprawnione. W przypadku pytań bądź wątpliwości dotyczących Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze" mieszkańcy proszeni są o kontakt z WFOŚiGW w Poznaniu.

[ALERT]1678782308949[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

ninanina

5 0

ostatnio chodziła niby straż miejska i też coś spisują kontrolują i chcą włazić do piwnicy sprawdzać , choć przecież złożyłam deklaracje i wiedzą jakie mam źródło ciepła 12:44, 14.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

EdyEdy

4 0

Pierw straszą ze biada jak nie wpuścisz to pincet, a potem przestrzegają, może Ci prawdziwi powinni mieć wypalane na czole U. A fałszywi F. 21:08, 14.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TymTym

3 0

A wiadomo kto jest prawdziwy a kto nie? Podrobiony dokument podsunac nie jest trudno. 09:21, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%