Zamknij
REKLAMA

Jeden z nich został dziś zamknięty w związku z remontem, a na drugim, który przecina krajową "dwunastkę", miała miejsce awaria

12:32, 23.05.2022 | MiS
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

Problemy na przejazdach kolejowych w Goli. Jeden z nich został dziś zamknięty w związku z remontem,  na drugim miała miejsce awaria, powodując niemałe zamieszanie.  W takich sytuacjach kierowcy zazwyczaj nie wiedzą, jak się zachować. Czy można wjechać na przejazd czy nie?

Od dziś zamknięty jest przejazd kolejowy z Goli w kierunku Klonów. W tej sprawie specjalny komuniakat wydał Urząd Miejski w Gostyniu. Pisaliśmy też o tym w Gostyn24.  Znaki informujące o terminie zamknięcia przejazdu oraz mapa objazdu pojawiły się również w miejscu prowadzonych prac. 

- W związku z remontem przejazdu kolejowego na linii kolejowej nr 360 Jarocin – Kąkolewo, Przedsiębiorstwo Dromo Sp. z o.o. informuje, że przejazd kolejowy w Goli zostanie zamknięty w terminie od piątku 27.05.2022r. do godz. 18.00 - czytamy w komunikacie gostyńskiego magistratu. 

Z kolei na przejeździe, przecinającym krajową "dwunastkę" w ostatnim czasie doszło do kilku awarii, powodujących niemałe zamieszanie wśród kierowców. Przez cały czas świeciło się czerwone światło, oznaczające, że za chwilę przejedzie pociąg.  W takich sytuacjach kierowcy zazwyczaj nie wiedzą, jak się zachować, dlatego pytamy policję czy można wjechać na przejazd czy nie? 

 

- Systemy tematyczne PKP to tylko urządzenia elektroniczne, które mogą ulegać awarii. W przypadkach występowania takich sytuacji prosimy o niezwłoczne poinformowanie dyżurnego KPP Gostyń pod nr 47 77 25 200 lub nr alarmowy 112 o ujawnieniu takiej awarii. Policjanci ujawniając sami awarię również przekazują informację dyżurnego, który informuje o tym odpowiednie służby należące do PKP, które następnie niezwłocznie są zobowiązane do naprawy usterki - informuje sierż. sztab. Marek Balczyński, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu.

Natomiast gdy sygnalizator nadaje światło czerwone kierujący zobowiązany jest poczekać, aż sygnał zaprzestanie być nadawany. Gdy sygnalizator świeci dłuższy czas należy zgłosić powyższe w opisywany sposób. Wtedy to patrol policji przyjedzie na miejsce i stwierdzi czy rzeczywiście doszło do usterki i niezbędna jest interwencja. W tym czasie policjanci mogą regulować ruchem na przejeździe - dodaje rzecznik gostyńskiej komendy.

[ALERT]1653301027834[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

 Xs Xs

8 3

Znowu utrudnienie 12:43, 23.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

6 0

To dlaczego na przejezdzie nie bylo patrolu policji?-kierowcy kilkakrotnie zglaszali awarie 14:10, 23.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Xe Xe

3 0

No właśnie może policja nam odpowie 15:31, 23.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Józef Józef

0 0

Ta sama sytuacja była plus minus rok temu jak dzwoniłem na policję kazali jechać że oni wiedzą ale nikt nie przyjechał ludzie nie wiedzieli co robić 06:17, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%