Zamknij
REKLAMA

Są zszokowani takim odzewem i dziękują za okazaną pomoc. To niesamowite...

16:52, 23.11.2021 | .
Skomentuj Foto; Gostyn24/Fotomontaż
REKLAMA

Wracamy do tematu pożaru, który miał miejsce w Osowie w minioną sobotę. Po tragedii, jaka spotkała pana Tomasza, jego rodzina chce jak najszybciej odbudować spalone mieszkanie. Z pomocą przyszli sąsiedzi, a także miejscowe firmy i wielu mieszkańców wstrząśniętych tym co się wydarzyło.

Jako pierwszy w pomoc ojcu zaangażował się syn pana Tomasza - Miłosz, który uruchomił zbiórkę pieniędzy na siepomaga - - Proszę pomóżcie nam odbudować nasz rodzinny dom! Udowodnijmy że razem możemy czynić cuda! – pisze na stronie zbiórki Miłosz Jagosz, który docelowo chciałby zebrać 100 tys. zł.

Po informacji jaka obiegła lokalne media, w pomoc zaangażowali się nie tylko mieszkańcy Osowa, ale również z Gostynia i powiatu gostyńskiego

- Jest ogromny odzew na nasz apel o pomoc dla wujka. To niesamowite! Jesteśmy zszokowani, że tylu ludzi zaangażowało się w akcję. Dużo firm z naszego regionu pomaga , za co także jesteśmy ogromnie wdzięczni. Otrzymaliśmy m.in. materiały budowlane, wyposażenie kuchni, łózka, panele, farby czy płytki – opowiada Mikołaj, bratanek pana Tomasza.

Remont mieszkania rozpocznie się od rozbiórki glinianego stropu, który jest w tragicznym stanie. Dlatego potrzebne są również belki stropowe. Najpierw jednak konieczna będzie zgoda nadzoru budowlanego.

- Choć jesteśmy pod wrażeniem tego, jak szybko udało się zaangażować ludzi dobrej woli, to liczmy też na odzew fachowców, bo brakuje rąk do pracy. Do tej pory nie spotkałem się z sytuacją, aby ktoś odmówił nam wsparcia, więc mam nadzieję, że także znajdą się fachowcy, którzy pomogą nam w pracach remontowych – dodaje Mikołaj.

Pan Tomasz z każdym dniem czuje się coraz lepiej. Spore wsparcie otrzymuje od rodziny i znajomych, którzy przywożą potrzebne rzeczy i sprzęty.

Ludzie nie tylko dzwonią, ale również piszą za pośrednictwem mediów społecznościowych i oferują pomoc. W Osowie sołtys wraz z radą sołecką stworzyli grupę pomocową, która angażuje mieszkańców.

Zwracamy się też z prośbą o pomoc do firm, organizacji, mieszkańców naszego powiatu i czytelników Gostyń24. Jeśli posiadacie ubrania, meble, sprzęt RTV, AGD, środki czystości itp. i chcecie pomóc, podajemy numer telefonu do pana Miłosza Jagsz 667371081.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%