Zamknij
REKLAMA

Przed nami kolejna akcja poboru krwi w Hutniku! Sprawdź czy też możesz oddać...

11:44, 16.06.2021 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Krwi nie można wyprodukować w laboratorium lub zastąpić żadną inną substancją. Jedyna nadzieją dla osób potrzebujących tego bezcennego leku są krwiodawcy. Już jutro w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" organizowana jest zbiórka, do której serdecznie namawiamy

W czwartek 17 czerwca 2021 r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik” odbędzie się kolejna akcja poboru krwi. Rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 15.00. Kto może oddać krew? Każda  zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o wadze ciała powyżej 50 kg. Przy kwalifikacji uwzględnia się  również  proporcje wzrostu i wagi ciała. Jednorazowo pobiera się 450 ml.

Należy posiadać przy sobie dowód tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy). Co ważne nie należy przychodzić do oddania krwi na czczo! Do oddania krwi należy zgłosić się wypoczętym, po lekkim niskotłuszczowym posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina,  warzywa, owoce). Unikać potraw tłustych (smalec, masło, śmietana, tłusta wędlina), które mogą spowodować, że krew będzie lipemiczna (przetłuszczona) i nie będzie nadawała się do celów leczniczych. Przed oddaniem należy pić dużo wody lub soków owocowych. Pół godziny przed oddaniem krwi nie należy palić papierosów. Nie należy przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu.

Każda osoba podczas oddawania krwi może zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Organizatorem akcji honorowego krwiodawca jest Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Błękitna Kropelka” z Biedruska przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Źródło: RCKiK Poznań

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Psia juchaPsia jucha

0 1

Jechał bym oddać ino w żyłach mi się gotuje od tego ciepła 16:02, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

j23 nadajej23 nadaje

0 0

Z tego co wiem nie powinno pobierać się krwi od osób zaszczepionych na covid. W osoczu osób zaszczepionych znaleziono białko kolca koronawirusa !!! niektóre kraje wdrożyły już odpowiednie procedury i zakazy. 19:00, 21.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%