Zamknij
REKLAMA

Boli cię głowa, czujesz rozdrażnienie? Tak wysokiego ciśnienia dawno u nas nie było

12:50, 08.10.2021 | Redakcja
Skomentuj Foto: Canva
REKLAMA

Wyż znad zachodniej Rosji przemieszcza się w kierunku Białorusi. Im bliżej znajduje się naszych granic, tym wyższe mamy ciśnienie atmosferyczne. Barometry pokazują już powyżej 1030 hPa, ale na tym się nie skończy. Rzadko kiedy mamy do czynienia z tak wysokimi jego wartościami. Mogą mieć one wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również zdrowie.
Źródło: Pogoda&Radar

Meteopaci mogą odczuwać nieprzyjemne dolegliwości, jak ból głowy, rozdrażnienie łamanie w kościach, senność, rozkojarzenie i spowolnienie reakcji. Najgorzej poczują się astmatycy, ponieważ zwiększa się ciężar powietrza, wywierając większy ucisk na obolałe oskrzela i utrudniając swobodne oddychanie.

Osoby cierpiące na choroby układu oddechowego, w tym np. koronawirusa, przy tak wysokich ciśnieniu mogą odczuwać nasilenie się objawów. Zwiększa ono napływ krwi do serca, podwyższając ryzyko udaru mózgu.

Wysokie ciśnienie ma też pozytywne strony, jak np. przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka, a co za tym idzie, rany, w tym oparzenia, goją się dużo szybciej.

Opr. na podstawie "Pogoda&Radar

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

grzesgrzes

2 1

Osoby chorujace-cierpiace na koronowirusa moga odczuwac nasilenie objawow-to kur... niech sie szczepią-jest juz mozliwosc 3 szczepienia -ale jak sie nie szczepią?-niech cierpią -ich sprawa 14:38, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BaronBaron

1 1

Żal tych ludzi którzy myślą , że jak się zaszczepią to nie zachorują na Koronowirusa , poprostu dziecinada , wiadomo że jeżeli jest ktoś zaszczepiony to może zachorować ale będzie przechodził to słabiej niż ten co się nie zaszczepił , no ale nie wszyscy mają mózgi i myślą . 18:51, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mikrofalamikrofala

0 0

Maszty 5G 21:26, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%