Zamknij
REKLAMA

Do kiedy należy złożyć wniosek o 500 plus, aby otrzymać pieniądze? Podano datę...

10:45, 26.04.2021 | PAP
Skomentuj Foto: Fotolia
REKLAMA

30 kwietnia mija termin złożenia wniosków gwarantujących ciągłość wypłaty świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 plus". Do tej pory rodzice złożyli ponad 3,1 mln wniosków, z czego niemal 90 proc. przez bankowość elektroniczną.

Resort rodziny w komunikacie przypomina, że od 2021 r. prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na nowy okres świadczeniowy – od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. Wnioski można składać za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS, a także kanałem tradycyjnym, czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Jednak - jak zaznacza resort - najszybszym i najpewniejszym sposobem zachowania ciągłości wypłaty świadczeń jest zrobienie tego w formie elektronicznej.

Złożenie kompletnego i poprawnie wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

1 kwietnia minęło 5 lat od uruchomienia programu "Rodzina 500 plus". Od początku jego obowiązywania do końca marca tego roku do polskich rodzin trafiło łącznie 144,4 mld zł. Aktualnie uprawnionych do świadczeń z programu jest 6,6 mln dzieci. - Program "Rodzina 500 plus" jest największym programem społecznym po transformacji ustrojowej w Polsce, który odmienił życie wielu rodzin. Dzisiaj, w dobie pandemii, świadczenie wychowawcze to nabrało zupełnie nowego charakteru, a środki stanowią de facto dodatkowy dochód gwarantowany, który rodzice mogą inwestować w dzieci. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia - należy złożyć wniosek do końca kwietnia. Zachęcam, aby zrobić to drogą elektroniczną - podkreśla szefowa MRiPS Marlena Maląg.

(PAP)

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

QqqQqq

3 0

Socjalizm PiSu i rozdawnictwo gotówki ludzi pracujących doprowadzi do kompletnego rozkładu tego państwa 12:43, 26.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

STOP 500+STOP 500+

7 0

PATOLOGIA DO ROBOTY !!!!!!! Bo znowu za pare lat bēdą śpiewać jak na poczätku lat 40 ubiegłego wieku "Prezes kaczor pis nie kazał robić nic i przyszedł hitler zloty nauczył nas roboty" Właśnie do tego doprowadzi rozdawnictwo bo już sie powoli nie można ogarnąć w sklepach z cenami 13:12, 26.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%