Zamknij
REKLAMA

Nauki zdalnej ciąg dalszy, ale minister jest pełen optymizmu i ma nadzieję, że...

09:25, 12.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Nauka zdalna zostanie jeszcze co najmniej tydzień. Zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach i przedszkolach zostało przedłużone do 18 kwietnia, uczniowie i wychowankowie nadal będą mieli zajęcia w formie zdalnej - weszło w życie rozporządzenie przedłużające ograniczenie funkcjonowania placówek oświatowych. Czy nauka zdalna skończy się w kwietniu? Pełen optymizmu jest minister edukacji i nauki.

Do 18 kwietnia przedłużone zostaje stacjonarne funkcjonowanie publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego. Zajęcia mają być nadal realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.

Jednocześnie dyrektorzy mają nadal obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego, dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także dla dzieci m.in. pracowników medycznych, pomocy społecznej, służb porządkowych i oświaty. Zajęcia są organizowane na wniosek rodziców.

Dyrektorzy szkół mogą też organizować uczniom klas VIII i klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu maturalnego. Mogą też zorganizować w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego, a także udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce, do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów.

Czy nauka zdalna skończy się w kwietniu? Wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej. Pełen optymizmu jest Przemysław Czarnek - szef resortu edukacji i nauk, który na antenie Radia Maryja i TV Trwam wyraził nadzieję, że nauka zdalna zakończy się jeszcze w kwietniu. Tym samym dzieci 19, najpóźniej 26 kwietnia wrócą do szkół podstawowych. Na początek byłoby to najprawdopodobniej nauczanie w systemie hybrydowym – część klas miałaby zajęcia stacjonarne, a inni w tym czasie – zdalne, a po tygodniu zmiana. 

(PAP)

[ALERT]1618213186805[/ALERT]

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KolKol

8 0

Moim zadaniem już do szkół nie wrócą 15:46, 12.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiraMira

6 3

Młodzież siedzi prawie cały rok szkolny w domach po co ich puszczać na miesiąc do szkoły i tak rok w tył i tak rok w tył 15:51, 12.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%