Zamknij
REKLAMA

Minister Adam Niedzielski: wyniki zakażeń pokazują nowy trend, codzienna liczba...

12:15, 15.02.2021 | PAP
Skomentuj Foto: PAP
REKLAMA

Poniedziałkowe dane dotyczące nowych dziennych zakażeń koronawirusem pokazują zdaniem ministra zdrowia nowy trend. Jaki? - Trend, który do tej pory przez wiele, wiele tygodni nie miał miejsca, bo do tej pory obserwowaliśmy przede wszystkim zmniejszenie dziennej liczby zakażeń - wyjaśnił minister Adam Niedzielski.

Resort zdrowia podał w poniedziałek, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 2543 osób, zmarło 25 chorych. dane zdaniem ministra zdrowia pokazują nowy trend. - Wyniki zakażeń pokazują nowy trend - codzienna liczba osób zakażonych o kilkaset większa niż przed tygodniem - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczył, że rośnie ryzyko przyspieszenia epidemii.

Minister powiedział, że od połowy zeszłego tygodnia przybywa zakażonych, a średnia liczba zakażonych w tygodniu wzrosła o blisko 5 proc., do poziomu 5 544. Wzrasta też liczba zlecanych badań w kierunku wykrywania koronawirusa oraz wykonywanych testów diagnostycznych. W porównaniu z ubiegłym tygodniem są to wzrosty odpowiednio o 4 proc. i 7 proc.

- Znajdujemy się w takiej sytuacji, że odwraca się trend. Z dotychczasowej sytuacji, kiedy mieliśmy do czynienia ze stale malejącą liczbą przypadków, mamy pierwszy tydzień, czy pierwsze dni, kiedy ta tendencja się odwraca. I mamy systematycznie, porównując się z dniami tygodnia w poprzednich tygodniach systematyczne wzrosty - wyjaśnił.

Dodał, że istnieje z tego powodu "ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych". "Widzimy to też na poziomie wskaźnika R" - dodał wskazując, że w Polsce oscyluje on w granicach 1. Jeśli wskaźnik R kształtuje się powyżej 1 oznacza to, że jedna osoba chora zakaża więcej niż jedną osobę.

(PAP) tor/ mhr/

[ALERT]1613388350271[/ALERT]

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

PLPL

8 0

Dostali prikaz odgórny że ma rosnąć trend zakażeń i rośnie. Nie może być tak że w Polsce maleje a inne kraje wprowadzają ostrzejsze restrykcje. 15:00, 15.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TT

0 3

głąbie ! czym ty myślisz ? 14:48, 16.02.2021


SebaSeba

3 4

A będzie jeszcze gorzej jak bezmozgi będą sie rozlazic jak wszy i zwozic mutacje z zagranicy. 09:08, 16.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%