Zamknij

Przeciwnicy byli wymagający, a i sędziom zdarzały się błędy. Mimo to przywieźli...

10:40, 26.04.2023 Redakcja Aktualizacja: 10:52, 26.04.2023
Skomentuj Foto: TKKF Tęcza Foto: TKKF Tęcza

Blisko 240 karateków z Czech, Irlandii, Łotwy, Ukrainy i Polski wzięło udział w Międzynarodowym XXXII Pucharze Dolnego Śląska w Karate Sportowym SILESIA CUP 2023 w Legnicy, które odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Karate. Wśród uczestników była 12-osobowa drużyna TKKF "TĘCZA" z Gostynia, która zdobyła 13 medali - jeden złoty, sześć srebrnych i sześć brązowych.

Piotr Feledziak zdobył złoty medal w kata indywidualnym juniorów, a srebrne medale przypadły w konkurencjach indywidualnych Kacprowi Jakubiakowi w kata indywidualne żaków, Zuzannie Chudzie w kata indywidualne juniorek młodszych, Leszkowi Jakubiakowi w kata indywidualne juniorów oraz trenerowi ekipy, Marcinowi Dankowi w kata Masters (35-45 lat). Ponadto brązowe medale zdobyli: Kacper Jakubiak w kumite żaków, Bartosz Kurpisz w kata juniorów młodszych, Laura Danielczyk w kumite indywidualnym żaków (dziewczęta), Alex Danielczyk w kumite indywidualnym młodzików oraz Julita Fabian w kata indywidualne młodziczek;

Drużyny z klubu "TĘCZA” zdobyły również dwa srebrne i jeden brązowy medal w konkurencjach drużynowych.

[FOTORELACJA]10118[/FOTORELACJA]

Kierownik i trener ekipy TKKF "TĘCZA", Mieczysław Polewski, tak skomentował start zawodników.

- Start był kolejną okazją do sprawdzenia się w rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń. Gostyńscy karatecy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność, zdobywając trzynaście medali. To cieszy, bo przeciwnicy byli wymagający, a i sędziom zdarzały się błędy. Z tego powodu trzeba było powtarzać niektóre walki. Ważny był też udany start senseia Marcina, który swoim medalem dał przykład młodszym.

Z kolei trener ekipy, Marcin Danek, zwrócił uwagę na trudne walki, jakie musieli stoczyć młodzi karatecy z Gostynia, Krobi i Piasków, aby zwyciężyć, a także na finał kata juniorów rozegrany między karatekami z Gostynia, Piotrkiem i Leszkiem.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników, a tym, którzy nie stanęli na podium.