Wywalczyli trzy medale podczas Mistrzostw Polski seniorek i seniorów w boksie, ale niedosyt zostaje. Nie spełni się marzenie Mikołaja Mańki

12:30, 09.12.2022 mp Aktualizacja: 13:25, 09.12.2022
Skomentuj

Początkowo mieli walczyć w zupełnie innych warunkach - ponad 300 metrów pod ziemią. Ostatecznie stanęli w ringu jednej z hal sportowych w Zabrzu. Zawodnicy klubu Sporty Walki Gostyń wywalczyli trzy medale podczas Mistrzostw Polski seniorek i seniorów w boksie, ale niedosyt pozostaje. Nie spełni się marzenie Mikołaja Mańki o kwalifikacji na olimpiadę.

Trenują intensywnie, dbają o dietę i to im się opłaciło. W Zabrzu podczas Mistrzostw Polski zdobyli trzy medale. Żaklina Kociołek została Wicemistrzynią Polski Seniorek. Mikołaj Mańka zdobył brązowy medal MP Seniorów, a Maria Kaźmierczak została brązową medalistką MP Seniorek. Piąte miejsce w zawodach zajął Mikołaj Roszak.

Najbardziej na zdobyciu złotego medalu zależało Mikołajkowi Mańce. Zwycięstwo dałoby mu kwalifikację na olimpiadę.

- "Maniek" walczył z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Przegrał. - mówi Krzysztof Wojtkowiak z klubu Sporty Walki Gostyń -  Mikołaj ostro trenował, by zmienić kategorię wagową z 60 na 57, z nadzieją że dostanie się na olimpiadę, bo 57 kilogramów to kategoria olimpijska. Niestety, teraz się nie udało - kontynuuje i dodaje.

- Trener Zuzanna Jankowiak jak podkreślała, jest zadowolona z wyników, ale po cichu liczyła na więcej - na dwa złote medale Mikołaja i Żakliny - dodaje Krzysztof Wojtkowiak.

Mistrzostwa Polski początkowo miały odbyć się na przełomie listopada i grudni w kopalni - 300 metrów pod ziemią. Niestety, plany się zmieniły, zawody zostały przesunięte o tydzień, co spowodowało brak dostępnej hali w kopalni.

- Z pewnością jeszcze będzie okazja, żeby poczuć klimat i urok podziemnej walki, ale na to nasi zawodnicy muszą jeszcze poczekać - podsumował Krzysztof Wojtkowiak ze Sportów Walki Gostyń.

Bokserskie emocje będzie można poczuć już w najbliższą sobotę 10 grudnia w hali szkoły podstawowej nr 5 w Gostyniu. Zawodnicy powalczą "O Puchar Burmistrza Gostynia". Od godziny 9.30 odbędą się walki sparingowe, a od 12:00 oficjalne walki punktowane.