Zamknij

Wywalczyli trzy medale podczas Mistrzostw Polski seniorek i seniorów w boksie, ale niedosyt zostaje. Nie spełni się marzenie Mikołaja Mańki

12.30, 09.12.2022 mp Aktualizacja: 13.25, 09.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Początkowo mieli walczyć w zupełnie innych warunkach - ponad 300 metrów pod ziemią. Ostatecznie stanęli w ringu jednej z hal sportowych w Zabrzu. Zawodnicy klubu Sporty Walki Gostyń wywalczyli trzy medale podczas Mistrzostw Polski seniorek i seniorów w boksie, ale niedosyt pozostaje. Nie spełni się marzenie Mikołaja Mańki o kwalifikacji na olimpiadę.  

Trenują intensywnie, dbają o dietę i to im się opłaciło. W Zabrzu podczas Mistrzostw Polski zdobyli trzy medale. Żaklina Kociołek została Wicemistrzynią Polski Seniorek. Mikołaj Mańka zdobył brązowy medal MP Seniorów, a Maria Kaźmierczak została brązową medalistką MP Seniorek. Piąte miejsce w zawodach zajął Mikołaj Roszak.

Najbardziej na zdobyciu złotego medalu zależało Mikołajkowi Mańce. Zwycięstwo dałoby mu kwalifikację na olimpiadę.

- "Maniek" walczył z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Przegrał. - mówi Krzysztof Wojtkowiak z klubu Sporty Walki Gostyń -  Mikołaj ostro trenował, by zmienić kategorię wagową z 60 na 57, z nadzieją że dostanie się na olimpiadę, bo 57 kilogramów to kategoria olimpijska. Niestety, teraz się nie udało - kontynuuje i dodaje.

- Trener Zuzanna Jankowiak jak podkreślała, jest zadowolona z wyników, ale po cichu liczyła na więcej - na dwa złote medale Mikołaja i Żakliny - dodaje Krzysztof Wojtkowiak.

Mistrzostwa Polski początkowo miały odbyć się na przełomie listopada i grudni w kopalni - 300 metrów pod ziemią. Niestety, plany się zmieniły, zawody zostały przesunięte o tydzień, co spowodowało brak dostępnej hali w kopalni.

- Z pewnością jeszcze będzie okazja, żeby poczuć klimat i urok podziemnej walki, ale na to nasi zawodnicy muszą jeszcze poczekać - podsumował Krzysztof Wojtkowiak ze Sportów Walki Gostyń.

Bokserskie emocje będzie można poczuć już w najbliższą sobotę 10 grudnia w hali szkoły podstawowej nr 5 w Gostyniu. Zawodnicy powalczą "O Puchar Burmistrza Gostynia". Od godziny 9.30 odbędą się walki sparingowe, a od 12:00 oficjalne walki punktowane.

[ALERT]1670585410446[/ALERT] 

(mp)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

GołotaGołota

3 0

Jest robota za dobre pieniądze dla młodych ambitnych wporzo sie zapowiadajäcych zawodników z gostynia. Sparingi z Wilderem przed ważnymi walkami. Przede wszystkim chodzi o blokowanie jego ciosów głową a zwłaszcza twarzą bez gardy uniesionej można podszkolić sie z cucenia po ciēżkim nokaucie. 13:51, 09.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZapaśnikZapaśnik

0 0

😄😄😄😄😄 20:25, 11.12.2022


404404

0 0

Jaki związek z tematem artykułu ma błąd 404 z miniatury? Czy redakcja się orientuje co to za błąd? 15:22, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%