Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, zdobyła aż dwa medale. 17-latka z Szurkowa dwukrotną Mistrzynią Polski...

13:18, 20.07.2022 MiS Aktualizacja: 12:39, 22.07.2022
Skomentuj Foto: Arch. Wiktoria Lokś Foto: Arch. Wiktoria Lokś

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, zdobyła aż dwa medale. Siedemnastolatka z Szurkowa w gminie Poniec została Mistrzynią Polski juniorek młodszych w strzelectwie. Wiktoria Lokś, bo o niej mowa, trenuje od czterech lat, ale na swoim koncie ma już spore sukcesy, zwłaszcza w kategorii młodziczek, gdzie nie ma sobie równych.

Wiktoria Lokś strzelectwo trenuje w Rawickim Klubie Sportowym "BOCK", najpierw strzelała z karabinu sportowego, a potem ze strzelby gładkolufowej do rzutek. I to właśnie z tym drugim rodzajem broni radzi sobie najlepiej. W 2020 roku Wiktoria zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii "Trap75". Kilka dni temu z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jaka odbyła się we Wrocławiu przywiozła aż dwa złote medale.

Mieszkanka gminy Poniec zdobyła indywidualne Mistrzostwo Polski w kategorii juniorek młodszych "Trap100" oraz w mixie, gdzie startowała z klubowym kolegą Wojciechem Lisiakiem. Radość Wiktorii ze zdobytych tytułów jest ogromna, a sukces jak przekonuje zawdzięcza ciężkiej pracy, trenerom i przede wszystkim dzięki swojemu tacie.

- Wszystko zaczęło się dzięki mojemu tacie. Chciałam kiedyś spróbować strzelectwa i zabrał nas strzelnicę. Spodobało mi się i to bardzo - mówi Wiktoria Lokś, która trenuje najczęściej dwa razy w tygodniu.  - Dziś cieszę się z kolejnego mistrzostwa - dodała mieszkanka Szurkowa.

Wiktorii gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych tak udanych zawodów oraz zawsze celnych strzałów!