Zamknij
REKLAMA

Zjechali z całej Polski. Mierząc się z czasem, upałem i słabościami, udowodnili że są fighterami. Każdy kto dał radę mógł się poczuć...

16:45, 20.06.2022 | Marta Stachowska/Jakub Kędziora
Skomentuj Foto: Gostyn24/Canva/Fotomontaż
REKLAMA

Miłośnicy biegów z przeszkodami po raz kolejny zjechali do Pępowa z całej Polski, by wziąć udział w biegu Runaway. Mierząc się z czasem, upałem i własnymi słabościami, udowodnili że są prawdziwymi fighterami. Niektórzy biegli też dla zabawy. Emocji, uśmiechów i zadowolenia i woli walki nie brakowało też wśród nieco młodszych wojowników startujących w Runaway Kids.   

Runaway - Polski Uciekinier to impreza która potrafi dać "w kość" każdemu, ale też daje sporą satysfakcję i kształtuje charakter.  W tym roku zawodnicy mieli do wyboru cztery kategorie - Elita, Open, For Fun i specjalna bieg dla mieszkańców powiatu gostyńskiego. Każda zróżnicowana poziomem umiejętności i długością  od 3 km do 10 km. Tylko w sobotę w zawodach wystartowało około pół tysiąca zawodników z całej Polski.

W kategorii Elita trasę najszybciej pokonał Wojciech Wojtyszyn (Wrocław, ExTeam) - 00:45:03.20.

- Runaway to jest taka impreza, że tutaj przyjeżdża się co roku...Dla mnie to trzeci Runaway - mówił zwycięzca biegu. - Pogoda była wyznacznikiem, kto wytrzymał w tych warunkach a kto nie. Bieganie przy 30-stopniowym upale z pewnością kształtuje charakter - kontynuował. - Ciężko porównać moje wcześniejsze czasy, bo co roku trasa jest modyfikowana, ale pewnie bieg byłby szybszy, gdyby było o 10 stopni mniej - podsumował Wojciech Wojtyszyn, dla którego było to drugie zwycięstwo w biegu Runaway. Przed kilkoma laty wygrał jego edycję w Gostyniu podczas biegu ulicami miasta.

Drugie miejsce wywalczył Tomasz Oślizło (Świerklany, Socios Silesia), który dotarł do mety z czasem 00:47:10.15, a trzecie Maciej Serafiński (Konin, Runmageddon Team) - 00:47:34.35. 

Wśród kobiet w kategorii Elita najszybsza była Paulina Wołczek (Węgorzewo, ExTeam) - 01:07:05.05, drugie miejsce zajęła Agnieszka Rynkiewicz (Bogdaniec, Runmageddon Team) - 01:09:04.70,a trzecie Marta Bajsarowicz (Kraków, OCR Witches) - 01:20:59.95

Specjalną kategorię przygotowano też dla mieszkańców naszego powiatu, którzy walczyli  o tytuł mistrza i mistrzyni. 

- Jest stres - mówili zawodnicy tuż przed startem. - Jesteśmy przygotowani, zestresowani, ale też pełni nadziei, że będzie dobrze i zaprezentujemy się z dobrej strony - usłyszeliśmy od mieszkańców regionu. - Gorąco, ale będzie prysznic po drodze na cegielni. Damy radę - podkreślali. 

I tak mistrzem powiatu gostyńskiego został Jakub Durak (Pępowo), który 10-kilometrową trasę pokonał z czasem 00:52:28.80. Drugi był Andrzej Majchrzak (Piaski, Drużyn Wu) - 00:58:39.90, a trzeci Jakub Majchrzak (Piaski, Drużyn Wu) - 01:06:00.85. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Greutzmacher - z czasem 01:12:24.85, druga była Agnieszka Majchrzak - (Piaski, Drużyn Wu) - 01:22:25.00, a trzecia Lidia Wajszczak - (Piaski, Drużyn Wu) - 01:32:00.90

Tego samego dnia blisko 140 zawodników wystartowało w kategorii Open, a około 150 kategorii For Fun, gdzie liczyła się głownie zabawa.

Z kolei w drugim dniu biegu z przeszkodami  Runaway - Polski Uciekinier w Pępowie, na starcie stanęło 420 młodych fighterów. Do pokonania mieli dystans około kilometra, a na nim kilkadziesiąt przeszkód. Najlepsze okazały się te z błotem i wodą. "Super" i "fajnie" - to najczęściej powtarzane słowa, wszystkich, którzy docierali do mety. Każdy otrzymał medal, a dodatkową frajda był festiwal kolorów holi.

Organizatorzy kolejnej edycji biegu  Runaway - Polski Uciekinier w Pępowie podkreślali, że są zadowoleni, bo udało im się spełnić wymagania zawodników i nikomu nic poważniejszego się nie stało.

- Zabawa i zadowolenie zawodników są najważniejsze, ale ważne jest to, że nikomu nic poważnego się nie stało, a były to jedynie drobne kontuzje. Frekwencja kibiców nas zawiodła, ale to były upalne dni. - mówił Tomasz Gruetzmacher, współorganizator sportowego wydarzenia - Niefortunnie trafiliśmy z terminem, bo część zawodników Elity nie dojechała , ponieważ przez cały miniony tydzień brali udział w Mistrzostwach Europy we Włoszech - kontynuował. - I to co nas zawsze cieszy to liczny udział dzieci. Dla wielu to była pierwsza taka impreza. Najważniejsza była zabawa, ale też wielu z nich odważnie mierzyło się z przeszkodami, które staramy się co roku uatrakcyjniać - podsumował Tomasz Gruetzmacher, współorganizator Runaway - Polski Uciekinier. 

Szczegółowe wyniki Runaway dostępne są -TUTAJ-

[ALERT]1655730624146[/ALERT]

(Marta Stachowska/Jakub Kędziora)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

MaYaMaYa

1 3

Było jak zwykle zaje.. fajnie 🙂 4 mój Runaway i znów ogień 🔥
jesteście najlepsi. Dzięki chłopaki. 19:41, 20.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Biegowy ocrBiegowy ocr

2 0

Zainwestujcie jeszcze w ładniejszą panią która wręcza medale i będzie totalny sztos 13:12, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StrongStrong

0 0

Ten popychacz chyba miał najlepsza fuchę. 19:07, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MartynaMartyna

0 0

Pozdrowienia dla super pani która namówiła mojego syna do zjechania z wodnej zjeżdżalni, jego lęk został przełamany 10:02, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%