Zamknij

Tylko wczoraj padło 250 bramek! Każdy gol to kasa dla Zuzi. Dziś kolejne mecze...

14:33, 28.11.2021 | .
Skomentuj Foto: Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

W hali sportowej gostyńskiego liceum drugi dzień z rzędu króluje, kobieca piłka nożna. Swoje piłkarskie umiejętności prezentowały wczoraj dziewczynki podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski U-9, a dziś o gole walczą ich starsze koleżanki, łamiąc wszelkie stereotypy, że piłka nożna to wyłącznie męski sport. 

W sobotę na boiskach pojawiły się zawodniczki, które przy ogromnym wsparciu trenerów i rodziców udowodniły, że trening może czynić mistrza. Młode piłkarki reprezentowały sześć klubów z  regionu: Wartę Poznań, UAM Poznań, APR Poznań, APR Gostyń oraz dwa zespoły z klubu Rawii Rawicz. W zawodach padło ponad 250 goli, a za każdy z konto Zuzi Suleckiej z Piasków wpływało 4 złote. Podsumowując, dało to 1 tys. złotych, które na pewno się przyda. 

W turnieju nie chodziło jednak o zwycięstwo, ale o wymianę doświadczeń, poznanie się i przede wszystkim...dobrą zabawę.

- Dziewczyny grały między sobą, rozgrywały kolejne spotkania, uczyły się piłki nożnej. Miał to być przyjemnie spędzony czas tylko i wyłącznie na zabawie, bez agresji - mówił Rafał Nowak ze Stowarzyszenia "Grabonóg razem", które partneruje wydarzeniu.

Wszystkie zespoły U-9 zostały udekorowane medalami i okolicznościowymi pucharami oraz upominkami. - Dzieciaki wyjeżdżały zadowolone i o to nam chodziło - dodał Rafał Nowak. 

Dziś na boisku walczą ich starsze koleżanki. Do Gostynia zjechało 8 zespołów kobiecej piłki nożnej: Lipno Steszew, AWF Poznań, UAM Poznań, EKS Kolektyw, Pogoń Tczew, Chrobry Głogów, Kania Gostyń, KA4resPect Krobia. Emocji na boisku nie brakuje. To drugi turniej piłki nożnej kobiet w powiecie gostyńskim. Pierwszy odbył się dwa lata temu w Piaskach. Cały czas kontynuowana jest akcja kasa za gola dla Zuzi. Więcej o niedzielnych rozgrywkach w materiale filmowym, który pojawi się niebawem. 

Organizatorami wydarzenia są - WZPN oraz Powiat Gostyński, a partnerami Stowarzyszenie "Grabonóg razem" i klub KA4resPect Krobia.

[ALERT]1638104763924[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%