Zamknij

Mało kto może im w Polsce podskoczyć! O takich wynikach inni mogą tylko marzyć

18:44, 22.11.2021 | .
Skomentuj Foto; FotoIris, SWG/Canva/Fotomontaż Gostyn24
REKLAMA

Zakończyły się XXI Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek Wałbrzych 2021. Zawodnicy klubu Sporty Walki Gostyń wrócili z nich, aż z czterema medali. W finale Laura Grzyb pokonała mistrzynię świata w kick-boxingu Monikę Puzio-Nieszporek. - To nie były łatwe zawody. Stoczyłam 4 walki dzień po dniu. Zmęczenie było już widać w finale, ale byłam już tak blisko, że musiałam wytrzymać - komentuje Mistrzyni Polski w kategorii 60 kg.

Czworo bokserów klubu Sporty Walki Gostyń wzięło udział w XXI Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek. Wszyscy wrócili z medalami. Złoty krążek i tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Laura Grzyb, która pokonała Monikę Puzio-Nieszporek. Przeciwniczka naszej zawodniczki postawiła na nieustanny napór i dążyła do zwarcia, jednak Laura kontrolowała walkę i nie pozwoliła jej na realizację  planu. 

Wiedziałam, że muszę wygrać, chcąc dostać znów powołanie do reprezentacji. To nie były łatwe zawody. Stoczyłam 4 walki dzień po dniu. Zmęczenie było już widać w finale, ale byłam już tak blisko, że musiałam wytrzymać. Teraz chwilkę odpocznę, spędzę święta z rodziną i wracam do Gostynia zasuwać. W przyszłym roku kolejne wielkie wyzwania jak np. marcowe Mistrzostwa Świata - komentuje Laura Grzyb.

Dodajmy, że udział Laury w Mistrzostwach Polski to powrót do boksu olimpijskiego.

Ze srebrem wróciła do Gostynia Żaklina Kociołek, ale nie ukrywa, że liczyła na więcej.

Drugie miejsce to oczywiście niedosyt, ale dzięki temu jestem świadoma swoich błędów czy braków, nad którymi będę pracować przez następny rok - mówi Żaklina Kociołek.  

Na podium stanął też Mikołaj Mańka. Z Wałbrzycha przywiózł brązowy medal.

Niedosyt jest ogromny, ponieważ brakowało naprawdę niewiele, ale taki jest sport. Jeżeli chodzi o cały sezon, to zaliczam go na pewno do udanych, ponieważ w końcu zdobyłem upragniony tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski i dorzuciłem do tego brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Teraz czas na zasłużony krótki odpoczynek i wracam na salę, aby w przyszłym roku poprawić wynik - komentuje Mikołaj Mańka.

Dla Marii Kaźmierczak był to pierwszy medal Mistrzostw Polski. Brązowy krążek to jednak ogromny sukces dla debiutantki.

Jest to mój pierwszy medal na MP, wiec jest to dla mnie ogromny sukces, który motywuje mnie jeszcze bardziej do dalszej pracy. Jestem wdzięczna kolegom i koleżankom za wsparcie i nieustanną motywację do działania, a w szczególności chciałabym podziękować trenerom za cenne wskazówki i za poświęcony mi czas - mówiła Maria Kaźmierczak z SWG.

W Wałbrzychu wystąpiło łącznie ok. 240 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Walczyli w 13 kategoriach wagowych (kobiety w 12). Nie zabrakło wśród nich uczestników Igrzysk Olimpijskich, medalistów Mistrzostw Świata i Europy.

[ALERT]1637600075279[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%