W tym tygodniu najlepiej poradziły sobie kadetki Piasta Poniec, które u siebie rozgromiły swoje rówieśniczki z Tarnowa Podgórnego.

07:22, 08.11.2021 .Redakcja Aktualizacja: 07:41, 08.11.2021
Skomentuj Foto: Piast Poniec/Fotomontaż Gostyn24 Foto: Piast Poniec/Fotomontaż Gostyn24

Miniony weekend był bardzo pracowity dla siatkarzy Piasta Poniec. Młodziczki rozgrywały mecze w Pile, a młodzicy gościli u siebie dwa topowe zespoły z Poznania i Krotoszyna. Najlepiej wypadły jednak kadetki, które u siebie rozgromiły swoje rówieśniczki z Tarnowa Podgórnego.

W sobotę młodziczki w ramach I ligi wojewódzkiej rozegrały mecz w Pile. W pierwszym spotkaniu dnia, podopieczne trenera Łukasza Kubeczki pokonały 2:0 zespół Jantara Kalisz. W drugim zmierzyły się z liderem ligi wojewódzkiej SPS Volley Piła.

- W pierwszej partii do połowy seta gra toczyła się punkt za punkt, do momentu gdy na zagrywce pojawiła się kapitan gospodarzy - reprezentantka Polski U-15, która znakomitą zagrywką rozbiła poniecki zespół i zakończyła seta wynikiem 14:25. Druga odsłona miała podobny przebieg.- mówi trener Łukasz Kubeczka
Ostatecznie Piast Poniec zakończył spotkanie wynikiem 0:2.

Również w sobotę do rozgrywek I ligi wojewódzkiej przystąpili młodzicy. W tym przypadku podopieczni trenera Kubeczki byli gospodarzem rozgrywek. Naprzeciw nim stanęły dwa absolutnie topowe zespoły w Wielkopolsce: Enea Energetyk Poznań oraz UKS Piast Krotoszyn, które były zdecydowanymi faworytami. Młodzi siatkarze Piasta nie oddali jednak spotkań bez walki. - W pierwszym meczu z Krotoszynem, przespali początek pierwszego seta, jednak z każdą kolejną minutą wracali na właściwe tory. Mimo porażki w tym secie, w drugim było już znacznie lepiej. Wygraliśmy 29:27. Niestety w tie breaku znów musieliśmy uznać wyższość rywala - dodaje trener Łukasz Kubeczka

Porażka 1:2 jednak nie złamała gospodarzy. W spotkaniu z Energetykiem gra stała również na wysokim poziomie, ale przeciwnik okazał się lepszy i wygrał 2:0 (25:22 ; 25:18).

Z kolei w niedzielę do rywalizacji przystąpiły kadetki. Przypomnijmy, że zawodniczki Piasta Poniec grają na poziomie III ligi, której są liderkami. W spotkaniu z Tarnovia Tarnowo Podgórne jakie odbyło się w hali sportowej ponieckiego OSIR-u nie dały szans swoim rówieśniczkom i wygrały zdecydowanie 3:0 (-13;-11;-11).