Zamknij
REKLAMA

Tym razem nie wszyscy wykorzystali swoje możliwości. Czasem brakowało słów...

16:48, 14.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: KKS Gostyń
REKLAMA

Kryterium Kolarskie w Wieluniu i Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w MTB w Żerkowie - to zawody, w których w miniony weekend rywalizowali zawodnicy  "KKS Gostyń". Były sukcesy i porażki. Według trenera nie wszyscy wykorzystali swoje możliwości.   

Zawody w Wieluniu tylko częściowo okazały się szczęśliwe dla gostyńskich kolarzy. Spisali się juniorzy. Julka Biskup, która ścigał się z elitą kobiet i dotarła do mety na trzeciej pozycji, ale według trenera miała szansę na wyższe miejsce. - Trochę byłem na nią zły, bo pilnuje juniorek, a nie stara się podjąć rywalizacji z kobietami z elity, a myślę, że to czas by zacząć próbować. Najważniejsze jednak, że stanęła na podium - mówił trener Waldemar Minta.

Z kolei Tomasz Andrzejczak, który również ściga się w kategorii juniorów w wieluńskim kryterium rywalizował z orlikami, czyli chłopakami w wieku 19-23 lata. - Bardzo dobrze sobie radził. Jego za jazdę, za styl walki trzeba bardzo pochwalić - komentował trener Minta. 

Nieco gorzej radzili sobie kolarze z młodszych kategorii. - W kategorii młodzików nie powalczyliśmy tym razem, bo zabrakło naszego asa klubowego - Mikołaja Listownia, którego powaliła choroba. Jan Jędryczka nie dał rady podjąć rywalizacji, ale w tej samej kategorii Adrianna Byra była już na 4. miejscu. Jej możliwości są dużo większe, ale nie wykorzystuje swoich atutów, podporządkowuje się grupie. Na treningach Ada potrafi rywalizować z Julką Bskup, od której jest 2 lata młodsza - komentował trener KKS Gostyń, któremu zabrakło słów, by skomentować występ juniorów młodszych. Podczas kolarskiego kryterium nie zdobyli ani jednego punktu. Lepiej poradziła sobie jadąca w kategorii juniorek młodszych Nikola Szajbel, zajmując 5. miejsce. - Pojechała na miarę swoich możliwości. Podjęła walkę na tyle ile mogła - mówił trener Waldemar Minta.

Dwoje zawodników KKS Gostyń startowało w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w MTB Żerków. W kategorii klas 8 Jan Mróz zdobył srebrny medal, a w kategorii klas VII Kacper wywalczył brązowy medal.

Foto: KKS Gostyń

[ALERT]1631630895710[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%