"Ruda" pokazała, że stać ją na bardzo dużo. Wywalczyła tytuł mistrzowski!

10:01, 22.10.2019 MiS Aktualizacja: 14:51, 23.10.2019
Skomentuj Foto: Facebook SWG Foto: Facebook SWG

Przygodę z boksem zaczęła dość późno, bo dopiero w wieku seniorskim. Mimo skąpego doświadczenia potrafi stanąć w ringu z najlepszymi i osiągając wysokie wyniki. Zuzanna "Ruda" Jankowiak z klubu Sporty Walki Gostyń zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski!

Dziewiąty medal rangi mistrzowskiej dla klubu Sporty Walki Gostyń zdobyła Zuzanna "Ruda" Jankowiak. Gostynianka została wicemistrzynią Polski U-23 w kategorii wagowej do 54 kilogramów. - Nasza zawodniczka zaczęła przygodę późno, bo dopiero w wieku seniorskim. Nie miała szansy tak jak reszta moich podopiecznych przejścia młodszych grup wiekowych. Jednak pomimo małego doświadczenia już teraz jest w stanie rywalizować z najlepszymi, co pokazała już rok temu zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski - komentuje Tomasz Dylak, trener SWG. W tym roku w finale zmierzyła się z medalistką Mistrzostw Europy i wielokrotną Mistrzynią Polski Ewą Białas. - Zaczęła bardzo dobrze i początek należał do niej, z biegiem czasu minimalną przewagę zaczęła osiągać rywalka, która w konsekwencji wygrała na punkty walkę o złoty medal Mistrzostw Polski - mówi trener Tomasz Dylak, który nie kryje zadowolenia z postawy "Rudej". - Spisała się dzielnie, zaprezentowały ładny boks i została Wicemistrzynią Polski - cieszy się trener gostyńskiego klubu.

Pod koniec listopada gostynian czekają ostatnie w tym roku zawody - Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w Opolu.