Zamknij
REKLAMA

Brawo Janek!

13:13, 04.10.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: arch. prywatne

Młodych zdolnych w naszym regionie nie brakuje. Kolejny przykład to niespełna 10-letni Janek Cwojdziński, który na co dzień uczęszcza do gostyńskiej "piątki". Jego pasją jest żeglarstwo. Pływa pod barwami Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego w Środzie Wlkp., bo w naszym powiecie nie ma żadnego jeziora i mimo młodego wieku odnosi spore sukcesy.

Gostynianin Jan Cwojdziński w średzkim klubie pływa trzeci sezon, jako żeglarz klasy "optimist". Ma na swoim koncie już całkiem sporo regatowych medali. Kolejne zdobył w ostatnich tygodniach. W XXXIV Jesiennym Pucharze Klas, rozegranym na Jeziorze Durowskim,  Janek Cwojdziński startujący w grupie do 11 lat w każdym wyścigu był w pierwszej trójce. Jak można przeczytać na stronie Facebookowej UKŻ Środa Wlkp. zabrakło mu jednego punktu do złotego medalu i ostatecznie był drugi.

Z brązowym medalem młody gostynianin wrócił też z Gdyni, gdzie wystartował w Regatach o Puchar Trenerki Opti CWM Gdynia. Impreza miała charakter dwudniowy, ale ostatecznie ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe zawody rozgrywano tylko w sobotę. - Janek wystartował na "optyku" w nietypowym dla UKŻ oliwkowym kadłubie, ale z użyciem klubowego żagla - czytamy na Facebooku UKŻŚroda Wlkp. Nie kolor kadłuba był jednak najważniejszy, a pogoda z jaką przyszło się zmagać młodemu żeglarzowi. - Dość silny, bo wiejący z siłą około 4Bf wiatr, nie przeszkadzał Jankowi, tym bardziej, że na zatoce nie powstała duża fala, ponieważ wiatr wiał od lądu. W drugiej części dnia wiatr zaczął się jeszcze wzmagać dochodząc w podmuchach do 6Bf, co doprowadziło do wielu wywrotek zawodników, którzy sprawiali jednak w większości wrażenie zadowolonych z takiego obrotu rzeczy - czytamy na fanpagu klubu.

Foto: arch. prywatne

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

JaJa

3 0

Podziwiam. 16:57, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ainahainah

3 0

BRAWO 17:09, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AteibżleAteibżle

1 0

Gratuluję osiągnięć dla Jasia i Jego Rodziców 17:49, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone