Zamknij
REKLAMA

Emocji na pewno nie zabraknie

11:14, 16.09.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Hala widowiskowo-sportowa już w najbliższą sobotę zamieni się w bokserska arenę. Wszystko za sprawą II Memoriału im. Antoniego Gościańskiego - jedynego olimpijczyka z Ponieca. W ringu zmierzą się pięściarze z całej Polski, swój udział powiedzieli zawodnicy z Rosji oraz kickbokserzy z wicemistrzem Europy Oskarem Dąbrowskim.  Wstęp na to emocjonujące widowisko jest bezpłatny.

Niejednokrotnie informowaliśmy o sukcesach krajowych i międzynarodowych bokserów klubu Sporty Walki Gostyń. Jednak tradycje bokserkie w powiecie gostyńskim sięgają dalej, czego dowodem jest II Memoriał Bokserski im. Antoniego Gościańskiego w Poniecu. Impreza ma przede wszystkim przypomnieć sylwetkę mieszkańca gminy Poniec – Antoniego Gościańskiego, który w 1952  roku  brał  udział  w Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach. W czasie swojej kariery  zdobył  też czterokrotnie  tytuł  indywidualnego  mistrza Polski w wadze  ciężkiej  oraz  sześć  razy  w  barwach Legii Warszawa świętował tytuł drużynowy. - Gmina  Poniec  postanowiła  przypomnieć  tę nieco zapomnianą postać w zeszłym  roku  organizując  I  Memoriał.  Impreza  została  bardzo  dobrze przyjęta  przez  lokalne  środowisko. Hala  widowiskowo – sportowa wypełniła  się  kibicami, którzy byli świadkami emocjonujących walk - mówi Łukasz Idkowiak, prezes zarządu OSiR Poniec.

Tegoroczny memoriał zapowiada się bardzo ciekawie. - Rozpoczniemy od odsłonięcia pamiątkowej gabloty  z  pamiątkami  boksera. - Już dziś można zdradzić,  że  znajdą  się  tam  medale,  włącznie  z tym najważniejszym za udział w Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku,  rękawice  bokserskie, czy szarfy, które zdobył  pochodzący  z  Kopania pięściarz - mówi Łukasz Idkowiak z OSiR Poniec. - Wszystkie pamiątki przekazała najbliższa rodzina Antoniego Gościańskiego, która również przyjedzie do Ponieca - dodaje.

W ringu zobaczymy 24 zawodników - bokserów i kickbokserów. - Odbędzie się dwanaście walk. W ringu zmierza się utytułowani bokserzy z całej Polski, przyjazd planują Rosjanie - czekamy na potwierdzenie. Ponadto 2-3 walki stoczą kickbokserzy i tutaj dodam, że swój udział zapowiedział wicemistrz Europy Oskar Dąbrowski - mówi Łukasz Idkowiak, prezes OSiR Poniec. - Będziemy mogli podziwiać umiejętności tych zawodników. Emocji na pewno nie zabraknie - dodaje.

Początek imprezy o godz.16.30. Pierwsze walki zaplanowano na godzinę 17.00. - hala OSiR Poniec. Wstęp bezpłatny!

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

JfJf

12 3

To nie JEST sport 11:46, 16.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

,.,.

0 9

Kto cie słucha kmiotku ? 14:27, 16.09.2019


Boks Boks

0 4

Co za baran 10:28, 17.09.2019


RockyRocky

3 1

To nigdy nie był sport. Jest to styl życia 20:58, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz