Zamknij
REKLAMA

Gratulujemy!

09:03, 22.08.2019 | J.J
REKLAMA
Skomentuj

Triathlon to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportowych, wymagająca nie tylko ogromnej sprawności fizycznej i kondycyjnej, ale też determinacji i odporności na stres. Tym bardziej cieszy fakt, że młody gostynianin znakomicie sobie radzi w triathlonie. W ostatnim czasie został II wicemistrzem kraju w swojej kategorii, a także mistrzem Polski w sztafecie.

Karol Janicki (16l) bo o nim mowa, to zawodnik "KU AZS UAM TRIATHLON POZNAŃ" W połowie sierpnia wystartował w "XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie w Sportach Letnich „LUBUSKIE 2019" w Sławie. Trenowany wcześniej przez swojego wuja Łukasza w gostyńskim klubie "Chod-Dróg TRI Team", miał już okazję walczyć w tak prestiżowych zawodach w kat. młodzik, w ubiegłym roku. Niestety, upadek na rowerze przekreślił wówczas jego szanse na podium.

W tym roku było znacznie lepiej. Po zaciętej rywalizacji Karol wywalczył brązowy medal w kat. junior młodszy dający mu tytuł II wicemistrza kraju. Podczas tych samych zawodów, razem z koleżankami i kolegami z klubu zdobył też złoty medal i Mistrzostwo Polski w sztafecie. - Nie spodziewałem się takiego wyniku, stawka była bardzo mocna, dlatego walczyłem do samego końca! I dałem radę! - mówi Karol Janicki

Sukces nie przychodzi łatwo, trzeba ciężko pracować, żeby osiągać wyniki. Tak właśnie dzieje się w przypadku Karola. Dowodem na to niech będzie kolejny sukces odniesiony zaraz po olimpiadzie w Sławie. Podczas zawodów triathlonowych wliczanych do Pucharu Polski, jakie odbyły się w Białymstoku, Karol pokazał, że jest w znakomitej formie. Na 104 zawodników zajął 1 miejsce w kategorii juniora młodszego i 3 open. Start odbył się na dystansie sprinterskim - 750m pływania, 20km jazdy rowerem i 5km biegu. - Jestem bardzo zadowolony z pływania oraz roweru, niestety na biegu czułem się już słabiej. Pomimo tego zdołałem wyprzedzić mojego rywala i zająć pierwsze miejsce - relacjonuje Karol.

Należy dodać, że Karol Janicki, w całym Pucharze Polski wypadł bardzo dobrze, a zdobyte punkty najprawdopodobniej zapewnią mu miejsce na podium w całym cyklu zawodów triathlonowych.

Rok 2019 jest dla Karola rokiem przełomowym i czasem wielkich zmian. Powołanie do kadry wojewódzkiej w triathlonie, przejście do nowego klubu "KU AZS UAM TRIATHLON POZNAŃ" i praca z nowymi trenerami pod okiem Filipa Przymusińskiego przyniosły wymierne efekty.

 

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BbBb

6 0

Gratulacje...i dalej do przodu🎇🎆🎉👍 10:30, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JPJP

2 0

Ogromne gratulacje! 21:02, 23.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatel GCObywatel GC

2 0

Nic nowego - "Praca czyni Mistrzem". " Bez pracy nie ma kołaczy". Brawo Karol ,Brawo Pan Łukasz . ZZS Brzezie k/Gostynia jest dumne z Trenera (wujka zresztą) i Zawodnika. 23:28, 24.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marekmarek

1 0

Trenowany wcześniej przez swojego "wuja Łukasza".......HAHAHAHAHAHA, wuja niejednego "miszcza" już wytrenował bo się zna... 08:03, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone