Na gostyńskim torze kartingowym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w kolarstwie szosowym. Choć pogoda nie była najlepsza, to na starcie najwięcej stanęło najmłodszych dzieciaków, dla których była, to bardzo fajna zabawa.
Już po raz kolejny Kolarski Klub Sportowy Gostyń zorganizował Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w kolarstwie szosowym. Tym razem na starcie zjawiło się 63 uczestników, którzy rywalizowali w dziewięciu kategoriach. – Widać od razu, że w tych starszych rocznikach młodzież nie podchodzi do rywalizacji, bo są one już obstawione przez kolarzy, ale również w IV i V klasach nie najlepiej było z frekwencją. Bardzo fajnie rywalizowali najmłodsi, ale oni zawsze dobrze się bawią. Jednak im dzieciak starszy tym trudniej go zmusić do wysiłku – mówi Waldemar Minta, trener KKS-u Gostyń.
Spore sukcesy gostyńskich kolarzy w ostatnich latach powinny zachęcić szkolną młodzież do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu, ale nie do końca tak jest. Główną przyczyną jest zapewne ciężka praca, którą trzeba wykonać na treningach, aby później walczyć o jak najlepsze lokaty, tak jak robi to obecnie Mikołaj Konieczny. – Jak tak teraz patrzę na te IV i V klasy, to widzę kiepskie zaplecze, bo ostatnio była to grupa z Kacprem Majewskim i Zuzą Olejniczak, a jeszcze wcześniej byli Karol Zdun czy Mikołaj Konieczny. Na ta chwilę zaczyna się robić luka i to mnie zaczyna martwić – przyznaje szkoleniowiec.
Dziewczyny klasy I
1. Joanna Musielak
2. Aleksandra Nowak
3. Laura Zawiślańska
Dziewczyny klasy II i chłopcy klasy I
1. Julia Jaraczewska
2. Zofia Ludwiczak
3. Noemi Szajbel
Dziewczyny klasy III i chłopcy klasy II
1. Filip Wujek
2. Mateusz gryczka
3. Kacper Jańczak
Dziewczyny klasy IV i chłopcy klasy III
1. Wojciech Janicki
2. Nikola Szajbel
3. Julia Musielak
Dziewczyny klasy V i chłopcy klasy IV
1. Jan Kaczmarek
2. Jakub Biernacki
3. Bartosz Stefaniak
Dziewczyny klasy VI i chłopcy klasy V
1. Tomasz Andrzejczak
2. Mateusz Grzeszczak
3. Stanisław Paluszkiewicz
Dziewczyny I gim. I chłopcy klasy VI
1. Karol Janicki
2. Zuzanna Olejniczak
3. Artur Stężycki
Chłopcy I gimnazjum
1. Kacper Majewski
2. Artur Stefaniak
3. Łukasz Jędryczka
Chłopcy II i III gimnazjum
1. Tomasz Kaczmarek
2. Marek Szwałek
3. Maksymilian Wojciechowski
ŁuLi
półbóg15:22, 11.10.2015
co miasto zrobiło z legendarnym kartodromem woła o pomstę do nieba... rolki i rowerki... gratuluje.
straszne18:44, 11.10.2015
Tor przeszkadzał trzem osobom no to postarali się o jego zamknięcie a że" kasa jest" to nie było z tym problemu żadnego
cisza 20:34, 11.10.2015
A te dzieci nie hałasowały i nie przeszkadzały tym z Młyńskiej.
P.P21:19, 11.10.2015
Śmiech na sali...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Trwa budowa nowego marketu w powiecie. Praca wre na...
Więcej marketów się rodzi w roku jak dzieci w szpitalu, i 800 plus nie dostają a dają radę.
Coto
15:13, 2025-07-01
Gostyńskie kosze na śmieci. Znikają, pojawiają się ...
Może trzeba ruszyć 4 litery za biurka i wyjechać w teren. Ul. Przejście dla pieszych pomiędzy blokami 1 i 3 prowadzi nas na wprost gałęzi zwisających z drzewa do wysokości 1 m nad chodnikiem. Szary samochód z MPGK i M ujeżdża po Górnej i tego w nim siedzące gwiazdy nie widzą.
MirekOko
14:41, 2025-07-01
Gostyńskie kosze na śmieci. Znikają, pojawiają się ...
Dzień dobry, a czy można mieszkając przy lesie koło HUTY szkła, mieszkańcy podleśnej wynoszą śmieci BIO DO LASU może wszyscy zaczniemy tak robi? to chyba działa pozytywnie na ten zniszczony las?
XYZ
14:08, 2025-07-01
Gostyńskie kosze na śmieci. Znikają, pojawiają się ...
Pan" Dyrektor " nie radzi sobie kompletnie z niczym a petentów ma za nic , po prostu mówi że nie ma czasu i koniec i nie będzie z nikim rozmawiał. ŻENADA
Do Pana Dyrek
13:59, 2025-07-01