Pracownicy tej firmy, na co dzień zajmują się produkcją przyczep, a nie łowieniem ryb. Mimo to, postanowili swój wolny czas spędzić na łowisku w Dzięczynie, gdzie zorganizowano dla nich zawody wędkarskie. Tego dnia, wszyscy mieli nadzieje na częste brania i duże ryby. Stało się jednak trochę inaczej, lecz mimo to zawody były bardzo udane.
Na stawie w Dzięczynie, odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Firmy „Debon”, w których wystartowało 39 zawodników w tym jedna kobieta i siedmiu juniorów. Tradycyjnie, jak przed każdymi zawodami, omówiono regulamin i zasady bezpieczeństwa, po czym wszyscy rozjechali się na stanowiska - Patrząc na pogodę, wszyscy mieli wielkie nadzieje na złowienie wielkiej ryby. Niestety, jak to zwykle bywa, największe ryby zostały w wodzie, a na haczyk trafiały tylko małe i średnie. Największymi rybami w tym dniu były karasie srebrzyste po ok.0,5 kg - informuje Norbert Lindner, opiekun zawodów.
Mimo słabych połowów, zawody mijały w miłej i rodzinnej atmosferze. Najwięcej radości sprawiły wędkarzom małe okonki, które u niektórych stanowiły jedyny połów - Po 5 godzinach łowienia, nadszedł czas na zakończenie zawodów i ważenie ryb .Nie było ich zbyt wiele, ale prawie każdy uczestnik coś złowił. W końcu, większość wędkujących, to raczej "niedzielni" wędkarze, a chodziło przecież o dobry wypoczynek i integrację – dodaje Norbert Lindner,
Organizatorzy zawodów nie zapomnieli o najbardziej przyziemnych sprawach. W czasie zawodów, każdy mógł zjeść zamówioną do stanowiska kiełbaskę z grilla, która dostępna była przez całą imprezę. Nie zabrakło też nagród i upominków dla wszystkich. Najbardziej cieszyli się jednak młodzi adepci wędkarstwa, którzy dostali wędki, kołowrotki i inne wędkarskie akcesoria. -Ciekawostką był fakt, że po zważeniu ryb, dwóch zawodników z podium miało tą samą wagę i dopiero losowanie rozsądziło, kto odbierze puchar za drugie, a kto za trzecie miejsce – przekonuje Lindner.
Pierwsza trójka w kategorii junior:
1.Radosław Wolniak 1,54 kg
2.Jakub Małecki 0,82 kg
3.Rafał Kapała 0,72 kg
Pierwsza trójka w kategorii senior:
1.Zbigniew Jakubiak 2,04 kg
2.Przemysław Michalak 1,94 kg; wygrana po losowaniu
3.Krzysztof Jarczewski 1,94 kg
TeJot, foto : Norbert Lindner
0 0
hehehe fajnie ;)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz