Zamknij
NEWS

Strażackie zmagania w Pudliszkach (galeria)

12:37, 16.10.2011
1

Kilkaset osób przybyło w niedzielne przedpołudnie na stadion w Pudliszkach, by przyglądać się zmaganiom strażaków uczestniczących w Gminnych Zawodach Pożarniczych

23 drużyny z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych rywalizowały w trzech grupach wiekowych ? drużyn męskich powyżej 16 roku życia, męskich młodzieżowych drużyn poniżej 16 lat oraz żeńskich młodzieżowych drużyn poniżej 16 lat. Łącznie swoje umiejętności sprawdzało 216 strażaków ochotników, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach ? sztafecie oraz w ćwiczeniach bojowych.

Po oficjalnym przywitaniu przybyłych do Pudliszek zawodników i zaproszonych gości oraz złożeniu przez Komendanta Miejsko ? Gminnego OSP ? Pawła Dudę raportu Zastępcy Burmistrza Krobi ? Gerardowi Misiaczykowi.

Jako pierwsze na starcie sztafety stanęły dwie żeńskie młodzieżowe drużyny pożarnicze z jednostek OSP Pudliszki i Potarzyca Warto podkreślić, że młode adeptki pożarnictwa nie tylko nie ustępowały umiejętnościami swoim kolegom, ale niejednokrotnie wykazywały się większą sprawnością niż oni.

Nie oznacza to jednak, że młodzi druhowie strażacy nie włożyli wysiłku, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Do pokonywania kolejnych przeszkód na torze podchodzili tak, jakby naprawdę uczestniczyli w likwidowaniu miejscowych zagrożeń ? ze sprytem i zapałem, ale również z rezerwą i szacunkiem. Młodym strażakom nie przeszkadzało nawet to, że w przeciwieństwie do lat ubiegłych konkurowali oni praktycznie bez użycia wody.

Jedynie w ostatnim elemencie konkurencji bojowej mogli poczuć ?prawdziwy smak? bycia strażakiem, gdyż przy użyciu hydronetek ( podręcznego, przenośnego sprzętu gaśniczego, zdolnego do podawania pod ciśnieniem strumienia wody poprzez pompowanie ręczną pompką) musieli strącić stojącą na podeście butelkę z wodą.

Po ukończeniu rywalizacji w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych, młodzi strażacy mogli podpatrywać umiejętności swoich starszych kolegów. 14 drużyn seniorskich próbowało w jak najkrótszym czasie wykonać wszystkie regulaminowe zadania. Zacięta rywalizacja toczyła się przede wszystkim w najbardziej widowiskowej dyscyplinie ?ćwiczeniu bojowym z użyciem wody i motopomp.

Ze względu na bardzo zbliżone czasy uzyskane w strażackiej sztafecie, a więc biegu po bieżni wraz z pokonywaniem przeszkód min. równoważni i płotu, każda z drużyn dołożyła wszelkich starań, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Powody do radości w końcowej fazie zawodów mieli przede wszystkim strażacy ochotnicy z Krobi i Sułkowic, którzy okazali się laureatami zawodów w najstarszej grupie wiekowej.

Każda z drużyn uczestniczących w zawodach otrzymała dyplom, a dodatkowo najlepsi zostali wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto każda z drużyn, która w ramach poszczególnych grup wiekowych zajęła pierwsze miejsce, otrzymała puchar przechodni.

Dodatkowa niespodzianka czekała również na zdobywców pierwszych trzech miejsc w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych. Młodzi strażacy będą mieli bowiem okazję wyjechać na wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, a także odwiedzić Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

Kolejne Gminne Zawody Sportowo ? Pożarnicze zakończyły się po ponad czterogodzinnej rywalizacji. Jak podkreślił Przewodniczący Komisji Sędziowskiej - stały one na wysokim i wyrównanym poziomie. Sędziowie podziękowali również organizatorom zawodów za zapewnienie bezpieczeństwa zarówno zawodnikom jak i widzom. Także tym ostatnim należą się podziękowania między innymi za to, że w liczbie ok. 700 przybyli na stadion w Pudliszkach.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Miejsko ? Gminnego ZOSP RP w Krobi, Gmina Krobia oraz jednostki OSP z Krobi i Pudliszek.
Oto wyniki:
I Żeńskie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :

1. miejsce OSP Pudliszki
2. miejsce OSP Potarzyca
II Męskie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze :
1. miejsce OSP Sułkowice
2. miejsce OSP Domachowo
3. miejsce OSP Pudliszki
4. miejsce OSP Posadowo
5. miejsce OSP Ziemlin
6. miejsce OSP Stara Krobia
7. miejsce OSP Potarzyca
III Drużyny Męskie powyżej 16 lat :
1. miejsce OSP Krobia
2. miejsce OSP Sułkowice II
3. miejsce OSP Sułkowice I
4. miejsce OSP Domachowo
5. miejsce OSP Gogolewo
6. miejsce OSP Ziemlin
7. miejsce OSP Chwałkowo
8. miejsce OSP Wymysłowo
9. miejsce OSP Żychlewo
10. miejsce OSP Przyborowo
11. miejsce OSP Posadowo
12. miejsce OSP Stara Krobia
13. miejsce OSP Pudliszki
14. miejsce OSP Niepart

Tekst : (eWKa), foto : (jar)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

florekflorek

0 0

do redaktora : pokazano widzów a nie zawody.

21:56, 30.06.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%