Trochę wiatru i sporo przestrzeni wystarczyły do szczęścia uczestnikom Festiwalu Latawcowego w Lesznie. W zawodach wzięli udział członkowie sekcji modelarskiej działającej przy MGOK w Pogorzeli. Zarówno w klasie latawców płaskich, jak i skrzynkowych triumfowali pogorzelscy modelarze.
Kiedyś puszczanie latawców było jedną z ulubionych zabaw dzieciństwa. Choć dziś czasem wolnym dzieci i młodzieży niepodzielnie rządzi komputer, to jednak wciąż nie brakuje amatorów tego przyjemnego zajęcia. To właśnie dla nich Harcerska Drużyna Lotnicza Hufca ZHP Leszno i Szkoła Podstawowa nr 4 w Lesznie - Zaborowie zorganizowały Festiwal Latawcowy.
W rywalizacji wzięło udział 31 zawodników, którzy startowali w dwóch klasach: latawce płaskie i skrzynkowe. Na zawodach z własnoręcznie wykonanymi latawcami stawili się też młodzi reprezentanci sekcji modelarskiej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli. W konkursie obowiązywały konkretne kryteria zgodne z Regulaminem Aeroklubu Polskiego. - Przy ocenie statycznej komisja brała pod uwagę estetykę wykonania, zdobienie latawca oraz użyte do budowy materiały. Oceniano również lot i efekty specjalne (zrzucanie ulotek, spadochroniarzy lub inny dowolny pokaz) - wyjaśnia Kornel Kempiński, opiekun modelarzy z Pogorzeli. - Najwyżej oceniane za lot były latawce, które bardzo stabilnie zachowywały sie w powietrzu (nie holendrowały) - dodaje.
Zawodnicy z Pogorzeli zostali wysoko ocenieni przez jury. W klasie latawców płaskich zwyciężył Przemek Kaniewski z pogorzelskiej modelarni. Za nim uplasował się klubowy kolega Kuba Witczak, który wystartował również w klasie latawców skrzynkowych. W tej kategorii zdobył największą ilość punktów, zajmując tym samym pierwsze miejsce.
AS, foto: Kornel Kempiński
0 0
było fajnie
0 0
gdzie te czasy jak sie pieszo do Goli na lotnisko zasówało.fajne zawody i ta grochówka na koniec haha miło powspominać .fajnie ze ktoś zaczyna to znowu kontynłowac.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz