Zamknij
REKLAMA

Mieszkania "za grosze" Gmina postawiła cztery. Chętnych jest prawie 20 razy tyle

15:02, 25.08.2020 | MiS
Skomentuj Foto: UM Krobia
REKLAMA

Krobski samorząd wybudował cztery nowe lokale mieszkalne. Wszystkie znajdują się w Domachowie. Na razie nie wiadomo, kto w nich zamieszka. Kolejka chętnych jest całkiem spora. Patrząc na standard i stawki czynszu nie ma się co dziwić. Aktualnie na przydział lokalu mieszkalnego oczekuje ponad 70 wnioskodawców.

Budynki są niepodpiwniczone, z dwoma kondygnacjami nadziemnymi oraz z poddaszem użytkowym, o łącznej powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych. Zostały wyposażone w instalację elektryczną, gazową, wodną i kanalizacyjną. Kosztowało to 733.405,70 zł. Warto dodać, że na realizację inwestycji krobski samorząd otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 35 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych (blisko 300 tys. zł.).

Na razie nie wiadomo, kto zamieszka w nowych lokalach. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa mogą być wynajmowane zarówno jako lokale na czas nieoznaczony, jak i w ramach najmu socjalnego lokalu. W celu przyznania wolnych lokali mieszkalnych burmistrz Krobi powoła społeczną komisję ds. lokali mieszkalnych, która sporządzi protokół z opinią i przedłoży do zatwierdzenia burmistrzowi Krobi. Na tym etapie zostanie określony rodzaj najmu przedmiotowych lokali - informuje Olga Pawlaczyk, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej UM w Krobi. 

Czynsz najmu będzie uzależniony od jego rodzaju. - W przypadku najmu socjalnego lokalu, zgodnie z zapisami ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu Cywilnego stawka nie może przekraczać połowy stawki najniższego czynszu obowiązującego w mieszkaniowym zasobie gminy. Aktualnie wynosi 1,14 zł za 1 m2. powierzchni użytkowej lokalu miesięcznie. - tłumaczy zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej UM w Krobi. - W przypadku najmu lokalu na czas nieoznaczony (w budynkach bliźniaczych w Domachowie) stawka ta będzie wynosiła 3,58 zł za 1 m2. powierzchni użytkowej lokalu miesięcznie. Zawiera ona 10 proc. czynnik podwyższający stawkę bazową czynszu, tj. położenie lokali w nowych budynkach. - dodaje.

Aktualnie na przydział lokalu mieszkalnego oczekuje 71 wnioskodawców. - Należy tu zaznaczyć, że dodatkowo uprawnienie do najmu socjalnego lokalu (także pomieszczenia tymczasowego) mogą nabyć osoby na podstawie wyroku sądowego - podkreśla zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej UM w Krobi. Obecnie mieszkaniowy zasób gminy Krobia tworzy łącznie 35 lokali mieszkalnych. 

[ALERT]1598360536424[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

TrewTrew

27 0

Na socjal szkoda oni nie szanują nic 18:03, 25.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dla socjalu Dla socjalu

10 3

Droga redakcjo prosze napisac dla kogo te mieszkania beda. One maja byc na koniec sprzedane. A zgodnie z prawem budowlanym nie byly budowane. Opiszcie ten temat. Drugą sprawa po przepisach jest plesn ktora tam wyjdzie w ciagu 2do 5 lat! Ponieważ kazdy deweloper tak robi!!! 18:50, 25.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Glina Glina

1 0

Waldek. Waldek. 20:12, 25.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA