Zamknij
REKLAMA

Sala lśni, poddasze robi wrażenie. Będzie gdzie imprezować i gdzie się wyspać!

15:20, 11.12.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: UM Krobia

Wszystko kosztowało blisko milion złotych. Patrząc na efekty,  wydaje się, że pieniądze wydano z pożytkiem dla ludzi. Obiekt naprawdę robi wrażenie, sala lśni, podobnie poddasze, gdzie będzie można się przespać. A wszystko napędzane słoneczną energią.  To nie oferta nowego hotelu, a opis Biskupiańskiego Gościńca w Domachowie, który własnie przeszedł gruntowny remont.

Dobiegły końca prace remontowo-budowlane w budynku Biskupiańskiego Gościńca w Domachowie. Zadaniem wykonawcy było sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz realizacja robót budowlanych w formule "zaprojektuj i wybuduj". W ramach inwestycji, oprócz przebudowy i remontu budynku, rozbudowano go o pomieszczenia sanitarne, zaadaptowano poddasze na cele użytkowe, zamontowano panele fotowoltaiczne oraz wybudowano wiatę i zbiornik bezodpływowy na ścieki sanitarne. Brakuje tylko wyposażenia. - Zakończyliśmy etap inwestycyjny - mówi Adam Sarbinowski, naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Pełnomocnik ds. zarządzania kryzysowego UM w Krobi. - Część parterowa w zasadzie jest dostępna i liczymy, że będą się tam odbywały najróżniejsze imprezy, ale widząc zaangażowanie zespołów biskupiańskich zupełnie w to nie wątpimy. Natomiast poddasze wymaga wyposażenia i to jest kwestia kolejnych lat - dodaje Adam Sarbinowski z krobskiego magistratu.

Wartość wykonanych prac wyniosła 994 130,90 zł, z czego pół miliona stanowiło dofinansowanie pozyskane przez Gminę Krobia w ramach "Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich".

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

śmieszekśmieszek

12 0

Tak mnie zastanawia, kto wpadł na pomysł, żeby remontować za tyle pieniędzy budynek, który nie jest własnością gminy, miasta, urzędu czy innej instytucji, która wydała na to taką sumę. Z tego co się orientuję, budynek należy do `kościoła`. Może droga redakcja się zorientować i zapytać władze miasta i gminy Krobia czy to prawda i jeśli tak to czemu wydają pieniądze w nie własny budynek. 19:33, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PLPL

10 0

Kasa poszła na budynek a drogi w tragicznym stanie i kanalizy brak
21:53, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekaweciekawe

0 0

kiedy proboszcz zerwie umowę i przejmie wyremontowany budynek? 14:32, 12.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ss

0 0

po co ksiądz miałby tak dobrą umowę zrywać? wszystkie koszty remontów i utrzymania pokrywać będzie gmina, a w razie potrzeby ksiądz może korzystać. układ idealny. 17:31, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone