Zamknij
REKLAMA

Tak zdecydowała większość...

11:00, 14.12.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: UM Krobia

W gminie Krobia rozpoczęły się wybory sołeckie. Mieszkańcy wsi wybierają swoich przedstawicieli, którzy mają ich reprezentować przed władzami gminy. Jako pierwsi na zebraniach wiejskich spotkali się mieszkańcy Niepartu i Sułkowic, gdzie nowymi włodarzami wiosek zostali – wicedyrektor szkoły i strażak OSP.

Krobski samorząd zainicjował cykl spotkań wyborczych w sprawie powołania nowych sołtysów i rad sołeckich. Pierwsze zebrania odbyły się w Nieparcie i Sułkowicach. Poprzedni sołtysi wsi - Jerzy Stachowiak i Zenon Domaniecki, zmarli kilka tygodni temu.

W zebraniu wyborczym w Nieparcie uczestniczyło 63 mieszkańców, ale nie wszyscy wzięli udział w głosowaniu. Jedyną kandydatką na włodarza wioski była Dorota Forecka, która jest również wicedyrektorem miejscowej szkoły. Uzyskała poparcie 60 osób. Jeden głos był nieważny. W Radzie sołeckiej będzie ją wspierało pięciu mężczyzn: Skopiński Ryszard, Stróżyk Grzegorz, Lorenz Paweł, Rebelski Karol, Stach Tomasz.

W Sułkowicach w wyborach na sołtysa wsi wystartowało dwóch kandydatów - Marcin Ciążyński i Łukasz Janik. Ten pierwszy dosłownie zdeklasował kontrkandydata otrzymując 61 głosów mieszkańców biorących udział w zebraniu. Łukasz Janik otrzymał 13 głosów, natomiast dwa głosy były nieważne. Co rzadko się zdarza aż dwanaście osób zgłosiło chęć działania w Radzie Sołeckiej wsi Sułkowice. W wyniku głosowania do rady wybrani zostali: Arkadiusz Bujak, Andrzej Bąk, Waldemar Nawrocki, Jakub Nowacki, Izabela Pazoła, Włodzimierz Maćkowiak i Mirosław Matuszyk. Dla nowego sołtysa działalność na rzecz społeczeństwa to kolejne nowe wyzwanie. - Nie działałem w radzie sołeckiej, ale w OSP. Teraz będzie trzeba temu wszystkiemu podołać i postaram się jak najlepiej spełnić w tej roli - komentował Marcin Ciążyński. - Na najbliższym spotkaniu zadecydujemy jak będzie wyglądała nasza działalność na najbliższe lata i poinformujemy o tym mieszkańców - dodał Marcin Ciążyński, nowy sołtys wsi Sułkowice.

Wczoraj wybory sołeckie odbyły się w Grabianowie i Karcu, dziś planowane są zebrania sołeckie w Kuczynce i Pijanowicach, o ich wynikach będziemy informować.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

GgGg

1 2

Nie wiem jak w innych wioskach ale w Nieparcie to jedna klika i kolejny sołtys poddany radnej bez własnego zdania. Masakra 13:50, 25.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone