Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
00:01, 22.10.2021
Miód to nie tylko naturalna substancja słodząca. To bogate źródło cennych składników odżywczych i prozdrowotnych. Ma właściwości antybakteryjne, a do tego miód świetnie sprawdza się jako kosmetyk. Dlaczego warto wprowadzić miód do codziennego menu? Sprawdź!
12
08:35, 21.10.2021
Instytutu Europejskiego Biznesu, od lat prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Do tej pory dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 200 tysięcy przedsiębiorstw. W tym roku, w gronie „Brylantów” przemysłu lekkiego znalazła się też firma z Gostynia.
12
10:24, 18.10.2021
Jest ich w naszym regionie sporo. Wszystkie kuszą prestiżem, wysokim statusem i bogatą historią. Jedyną przeszkodą może być cena, dlatego tylko nieliczni zamieszkają w... pałacach. Według Onet.pl, kilka kilometrów od Gostynia znajduje się jeden z najpiękniejszych pałaców w Polsce, a do tego jest na sprzedaż o czym już pisaliśmy w Gostyn24
6
10:58, 16.10.2021
Inflacja osiąga nowe rekordy, a wzrost cen dotyczy szerokiej gamy towarów i usług. Taka sytuacja utrzyma się do końca roku - ocenia Polski Instytut Ekonomiczny. Według analityków taka sytuacja utrzyma się do końca roku.
15
10:13, 14.10.2021
Był czerwony dywan i uroczyste przecięcie wstęgi. W miejscu dawnego Tesco otwarto dziś nowy market! Przed szklanymi drzwiami sklepu pojawiła się grupa kilkudziesięciu klientów, chcących sprawdzić co się oprócz marki się zmieniło. - Ładnie, ładnie. Szukamy promocji - komentowali klienci.  Zobaczcie jak wygląda nowe Netto w Gostyniu.
REKLAMA
26
14:12, 12.10.2021
Jakiś czas temu rząd wprowadził tzw. "podatek cukrowy" efektem czego był znaczny wzrost cen napojów zawierających cukier. O ile tę podwyżkę, można jeszcze uzasadnić, to podwyżki cen paliw w kontekście wypowiadanych niegdyś słów przez obecnie rządzących, mogą wydawać się zwyczajnym oszustwem. Na stacjach paliw drożyzna jakiej dawno nie było. Cena 1 litra benzyny przebiła cenę 1 litra Coca Coli i to po podwyżce.... a to wcale nie koniec.
09:31, 12.10.2021
Czasy, w których nacisk na wygląd zewnętrzny kładły głównie kobiety, dawno odeszły do lamusa. Dziś widok mężczyzny w salonie piękności przestał kogokolwiek dziwić, a zadbana fryzura czy broda stały się synonimem eleganckiego faceta z klasą. Zmiany w podejściu do własnego wyglądu sprawiły, że na rynku coraz więcej firm zaczęło świadczyć profesjonalne usługi dla panów. Jedna z nich miesiąc temu „zainstalowała się” także w Gostyniu
5
09:22, 11.10.2021
Tylko w I połowie 2021 roku doszło do wykrycia ponad 85 tys. fikcyjnych faktur. Opiewały one na łączną kwotę 6,2 mld złotych. Analizy na plikach JPK_VAT, złożonych za pół roku, przyczyniły się do zidentyfikowania ponad 53 tys. fałszywych dokumentów, które zostały wystawione przez podmioty niezarejestrowane do VAT-u. W tym przypadku mówimy o kwocie blisko 794 mln zł. Natomiast na podstawie rozliczeń za okres od stycznia do maja wykryto podmioty niedeklarujące sprzedaży. One wystawiły około 320 tys. faktur na blisko 1,8 mld zł.
27
11:36, 10.10.2021
Już jakiś czas temu informowaliśmy, że zakaz handlu w niedziele niehandlowe to fikcja. Coraz więcej sklepów obchodzi dziurawe prawo i otwiera się na klientów, którzy chcą robić zakupy w dniu teoretycznie wolnym od pracy. Dołączył do nich Lidl.
09:25, 07.10.2021
Jak wynika z danych zebranych w blisko 300 gminach, Biedronka i Dino często konkurują ze sobą na lokalnych rynkach. Średnio ponad 58% mieszkańców tych obszarów robi zakupy w portugalskiej sieci, a niecałe 33% – w polskiej. Lider ma też lojalniejszych klientów i ponad 4 razy większy udział w łącznym ruchu w sklepach. Jednak według komentujących wyniki badania ekspertów, rodzimy retailer, który posiada o prawie połowę mniej punktów, może w przyszłości dogonić konkurenta. Powinien skoncentrować się na otwieraniu swoich placówek w gminach, do których nie dotarła jeszcze Biedronka. Może też walczyć bezpośrednio, zakładając więcej nowych sklepów tam, gdzie sieć należąca do Jeronimo Martins jest już obecna.
REKLAMA
16
08:10, 28.09.2021
Zakaz handlu w dni wolne od pracy powoli zaczyna być fikcją. Dziurawe prawo i nastroje społeczne sprawiły, że coraz więcej sieci informuje o otwarciu sklepów także w niehandlowe niedzielę. Na początku lipca zrobiło to również Dino. Na stronie sieci pojawiła się lista pierwszych placówek, która teraz znacząco się wzrosła. Tylko w powiecie gostyńskim otwartych w niedzielę będzie aż siedem sklepów tej sieci, w tym trzy w Gostyniu.
6
12:34, 26.09.2021
Obserwując rynek pracy, widać, że zapotrzebowanie na niektóre zawody wydaje się być studnią bez dna. To z kolei przekłada się na wynagrodzenia, które znacząco odbiegają od 2800 zł brutto. Może więc warto dokonać w życiu zmiany i przekwalifikować się, póki jest okazji. Bo jak mówią - na naukę nigdy nie jest za późno.
4
09:25, 23.09.2021
Według ekspertów, ceny w sklepach nadal będą rosły. Mięso, produkty tłuszczowe i używki mogą najbardziej podrożeć do końca tego roku. Scenariusz z inflacją wynoszącą 10% w 2022 roku również jest niewykluczony. Jednak bardziej realny jest wzrost wskaźnika do 6-7%. Jednocześnie trudne będzie zmniejszenie go poniżej 5%. Specjaliści przewidują, że ludzie zaczną domagać się wyższych płac. Ale zbyt duże podwyżki wynagrodzeń mogą oznaczać kolejne wzrosty cen na półkach sklepowych.
8
07:53, 09.09.2021
Miliony kręcą każdego, ale żeby je wygrać trzeba najpierw zagrać. Najlepiej w LOTTO, bo każda funkcjonująca kolektura gwarantuje wysoki standard obsługi, możliwość zakupu wszystkich oferowanych produktów oraz co bardzo istotne w większości kolektur zrealizujemy płatność kartą płatniczą. Na terenie Gostynia takich kolektur działa kilkanaście, z czego trzy należą do sieci własnej Totalizatora Sportowego. Ostatnia wystartowała dziś -  9 września. Czy i tam padnie główna wygrana?
22
13:43, 07.09.2021
Zmiany jakie zaszły w okresie pandemii, chyba najbardziej odczuli właściciele punktów gastronomicznych. Niektórzy zdołali się podnieść, inni zdecydowali się na zmianę branży. I choć sytuacja od tego czasu znacznie się poprawiła, to prowadzenie gastronomicznego biznesu do najłatwiejszych raczej nie należy. Na jednym z portali ogłoszeniowych pojawiły się propozycje wynajmu lokali, związanych właśnie z gastronomia.
REKLAMA
REKLAMA