Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
14:46, 24.03.2019
Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że wiele spraw urzędowych można załatwić przez internet. Tak jest między innymi w przypadku odpisów aktu urodzenia lub małżeństwa, które teraz można uzyskać bez wychodzenia z domu.
3
08:24, 22.03.2019
Salmonella to jedna z najgorszych rzeczy jaka może przytrafić się w przemyśle spożywczym. Niebezpieczna dla zdrowia, może doprowadzić nawet do śmierci człowieka. Jak poinformował na swoich stronach Główni Inspektor Sanitarny, na powierzchni skorupek jaj sprzedawanych w Biedronce wykryto obecność pałeczek Salmonella Enteritidis.
9
16:23, 20.03.2019
Po zeszłotygodniowym proteście na ulicach Warszawy, dziś przedstawiciele AGROunii pojawili się w kilku polskich miastach z jabłkami, które rozdawali je przechodniom. Wygląda na to, że zmienili taktykę. Nie zabrakło wśród nich przedstawicieli powiatu gostyńskiego, którzy o problemach polskiej wsi rozmawiali z mieszkańcami Leszna i Poznania.
27
14:15, 20.03.2019
Huta szkła to jeden z największych gostyńskich zakładów pracy. W ostatnim czasie możemy obserwować jej dynamiczny rozwój. Firma zmienia się na naszych oczach. I nie chodzi tylko o nowoczesny sprzęt i nowe magazyny. Po inwestycjach w ekologię przyszedł czas na inwestycję w warunki pracy, które zostało doceniona przez prezydenta RP
10:06, 16.03.2019
Poczta Polska zmienia ofertę usług listowych. Nowe zasady, które zaczną obowiązywać od początku kwietnia będą prostsze i czytelniejsze dla klientów. Opłata za list będzie zależeć od dwóch czynników: wielkości koperty oraz tego, czy przesyłka jest zwykła, czy priorytetowa. To pierwsza tak poważna zmiana od 1989 roku.
09:28, 16.03.2019
11% Polaków natrafiło w ciągu ostatnich dwóch lat na niezrozumiałe zapisy w umowie, którą otrzymało do podpisania. Nie są one jednak, widać, dla nich wielkim problemem – 55% z tych osób i tak takie umowy zawiera. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta przeprowadzonego z okazji Światowego Dnia Konsumenta.
8
12:25, 12.03.2019
Po protestach mieszkańców Pożegowa, również społeczność Goli stanowczo sprzeciwiła się budowie masztu telefonii komórkowej na terenie wioski. Można powiedzieć, że poszli za ciosem i również nie chcą u siebie wieży. Wskazują za to na inne lokalizacje. Ich zdaniem miejsca te są bardziej bezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców.
14
13:34, 09.03.2019
Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu pięć serii ziół wyprodukowanych przez podgostyński Zakład Zielarski Kawon-Hurt Nowak. Jak napisano w decyzji produkty te nie spełniały wymogów jakościowych. Co takiego się wydarzyło wyjaśnia właściciel firmy Krzysztof Nowak.
12
11:53, 06.03.2019
Operator sieci komórkowej Orange próbował postawić maszt telefonii komórkowej na gostyńskim Pożegowie. Mieszkańcy osiedla zjednoczyli siły i zaczęli protestować. Ich działania okazały się skuteczne. Wieży w tym miejscu raczej nie powstanie, bo właściciel gruntu wycofał się z umowy. Oficjalne pismo w tej sprawie przesłał do urzędu. Czy wygrana "bitwa" oznacza koniec walki o smog elektromagnetyczny?
42
14:16, 03.03.2019
Jarosław, Krzysztof, Andrzej, Kazimierz, Barbara Kaczmarek współwłaściciele firmy Kaczmarek Malewo Spółka Jawna po raz kolejny znaleźli się na liście 100 najbogatszych Polaków w prestiżowym rankingu Magazynu Forbes. I choć ich pozycja jest nieco gorsza niż w latach ubiegłych, to i tak dają mamy duże powody do dumy.
2
13:01, 03.03.2019
Za kilka miesięcy odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, potem przyjdzie czas na posłów i senatorów, a w przyszłym roku wybierzemy nowego prezydenta RP. Ktoś będzie musiał policzyć i podsumować każde to głosowanie. Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę w sprawie wysokości diet członków komisji wyborczych, którzy będą pracować przy zbliżających się wyborach.
1
08:37, 01.03.2019
Zbliża się czas ostatecznego rozliczenia z Fiskusem za ubiegły rok. Wielu podatników nadal jednak wypełnia PIT w tradycyjny sposób nie zdając sobie sprawy, że można to zrobić dużo łatwiej, w dodatku bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z platformy e-PIT. Niestety wiele osób nadal obawia się zmiany na lepsze. By rozwiać wszelkie wątpliwości, naczelnik gostyńskiego Urzędu Skarbowego w Gostyniu Arkadiusz Maćkowiak zaprasza mieszkańców na z bezpłatne szkolenie.
10
15:09, 26.02.2019
Miliony ludzi na całym świecie głodują. Z drugiej strony na śmietnik trafia coraz więcej wartościowej żywności, która się marnuje. Wychodząc naprzeciw temu zjawisku, jedna z sieci handlowych postanowiła wprowadzić do swojej oferty półkę pod nazwą „Kupuję, nie marnuję”
3
13:28, 25.02.2019
Ta wiadomość mogła zdziwić wielu przedsiębiorców. E-mail z zapowiedzią kontroli i dokumentami w załączniku, które należy przygotować. Na szczęście ktoś kto go wymyślił chyba niezbyt dobrze znał język polski, a także daty z kalendarza. Ktoś kto zareagował zbyt pochopnie może mieć jednak poważne problemy.
13:41, 23.02.2019
Niemal 100 proc. społeczeństwa uważa smog za problem i zagrożenie dla zdrowia – wskazuje badanie przeprowadzone na grupie 12,5 tys. uczniów, rodziców i nauczycieli szkół w całej Polsce. Świadomość na ten temat rośnie, a najczęściej wskazywanym źródłem wiedzy są media i internet. Jak podkreślają inicjatorzy kampanii społecznej Librus „NIE dla smogu”, o konsekwencjach naszych codziennych wyborów dla środowiska trzeba uczyć już najmłodszych, wtedy jest szansa, że jako dorośli ludzie będą podejmować bardziej odpowiedzialne decyzje.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone