Zamknij
REKLAMA

Potężna kasa na szkoły...

10:35, 07.11.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Ekrany, rzutniki, kompasy, akwaria, terraria - te i wiele innych pomocy dydaktycznych niebawem ma trafić do krobskich szkół. Gminie udało się pozyskać na ten cel pokaźną dotację i ogłosiła przetarg na doposażenie kilku placówek. Urzędnicy są właśnie na etapie sprawdzania ofert. Zabrakło jedynie chętnej firmy, która dostarczy do placówek...żywe zwierzęta.

Na realizację projektu "Przygody z nauką - kompleksowy program rozwojowy dla szkół w Gminie Krobia" samorząd pozyskał kwotę ponad 1,7 mln złotych. Środki przeznaczone na doposażenie pracowni wyniosły ponad 700 tys. złotych, taką właśnie kwotę gmina zabezpieczyła w budżecie i ogłosiła przetarg. Zgłosiły się trzy firmy. Otwarcie ofert nastąpiło w zeszłym tygodniu. - Oferenci złożyli oferty na dwie części zamówienia (dotyczące doposażenia pracowni szkolnych oraz dostarczenie pomocy dydaktycznych). Nie wpłynęła natomiast żadna oferta obejmująca III część zamówienia (dotycząca zakupu żywych zwierząt). Najkorzystniejszą ofertę, obejmującą I i II część zamówienia, złożyła firma NOWA SZKOŁA SP. Z O.O., z Łodzi - mówi Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Wiele wskazuje na to, że jeśli firma będzie spełniała wymogi formalne to zostanie z nią podpisana umowa i do końca roku do szkół w Krobi, Starej Krobi, Pudliszkach i Nieparcie trafi nowe wyposażenie. Będą to m.in. preparaty biologiczne, odczynniki, przyrządy pomiarowe, globusy, rzutniki, ekrany do rzutników, mapy, garderoba ochronna, kompasy, atlasy i inne książki, stoły, krzesła. Pod znakiem zapytania pozostaje zakup  akwarium i terrarium, ponieważ nie zgłosiła się żadna firma chętna na dostarczenie do placówek - żółwia stepowego i rybek.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone