Zamknij
REKLAMA

Chciała dobrze....

12:04, 12.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Radna Krobi Genowefa Skrobała zaproponowała, by planowana inwestycja w Nieparcie została rozszerzona przez gminę o iluminację na miejscowym boisku sportowym. Władze gminy wyjaśniają, że nie ma takiej możliwości, bo oświetlenie ulic i obiektów sportowych to zadania o zupełnie innej specyfice.

Gmina przygotowuje się do cyklu kolejnych inwestycji oświetleniowych na swoim terenie. Projekt montażu nowych lamp obejmie między innymi Niepart. - Skoro projekt oświetlenia będzie teraz realizowany i skoro ta sieć będzie biegła w sąsiedztwie boiska w Nieparcie, to czy nie byłoby korzystnie podłączyć prąd od razu do boiska i oświetlić je w taki sposób? - pytała radna Krobi Genowefa Skrobała.

Zdaniem władz gminy nie ma szans na takie rozwiązanie przy planowanej inwestycji oświetleniowej realizowanej przez gminę i spółkę Enea. - To są dwie różne rzeczy, z jednej strony obowiązek związany z oświetleniem ulicznym, który spoczywa na gminie, z drugiej planowane inwestycje oświetleniowe na obiektach. Możliwości wykorzystanie linii Enei dotyczą tylko oświetlenia ulicznego – mówi burmistrz Sebastian Czwojda.

Jego zdaniem infrastruktura dla boiska wymagałaby innych rozwiązań technicznych. - Choćby odrębnego zegara do rozliczeń. Jest to wówczas instalacja stanowiąca własność gminy - dodaje Czwojda. Jak twierdzi, z przyczyn formalnych nie można łączyć takich inwestycji w żaden sposób.

- Sądziłam, że da się to tak rozwiązać, bo koszty samej inwestycji z pewnością byłyby niższe – przyznała radna. Oświetlenie boiska w Nieparcie to inwestycja, która będzie musiała zaczekać na swoją kolej. Ponad rok temu (jesienią 2016 roku) gmina zainwestowała ponad 110 tysięcy złotych w montaż iluminacji na boisku w Chwałkowie.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

RealistaRealista

0 0

Kobieto daj sobie wreszcie spokój, bo swoim strojem i bezradną postawą sama się kompromitujesz. Zatem nie kompromituj swym działaniem a właściwie motaniem się w bezradności, nas wszystkich. 14:33, 21.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone