Strażacy z całej Polski spotkali się podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu Kronik. Jedną z wziętych pod ocenę były dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabonogu. Jej prowadzeniem zajmuje się Agnieszka Nowacka-Zbiorczyk.
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim spotkali się laureaci XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, XXVI Konkursu na pamiętniki, wspomnienia, relacje i opracowania "Z dziejów OSP" oraz XIV Konkursu na Prace Popularnonaukowe i Badawcze Dotyczące Historii Pożarnictwa. W podsumowaniu wzięło udział blisko 150-ciu kronikarzy z całej Polski.
Na XXVI Ogólnopolski Konkurs Kronik zgłoszono 78 kronik strażackich w 118 tomach, w tym kroniki OSP, zakładowe, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (ZOP ZOSP RP), Zarządów Oddziałów Gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych (ZOG ZOSP RP). Wśród laureatów znalazła się kronika Ochotniczej Straży Pożarnej z Grabonogu prowadzona przez kronikarkę Agnieszkę Nowacką-Zbiorczyk, zdobywając zaszczytny tytuł Kroniki Wzorowej XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik. Grabonoska kronika konkurowała m.in z kronikami z województwa wielkopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego czy łódzkiego.
Strażak 19:25, 02.10.2019
Gratulacje. Jest to bardzo duży sukces ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tak Piaski świętowały niedzielę! Zobacz najciekawsze...
Uświetnieniem lokacji będzie też budowa nowego marketu ?
dodatek
22:11, 2025-06-30
Opozycja punktuje zarząd. Padły mocne słowa, ale...
Starosta z Walczakiem zrobili objazdówkę po szkołach ponadpodstawowych. Tłumaczyli się z likwidacji porodówki i straszyli zmniejszającą się liczbą uczniów. Następna do likwidacji któraś ze szkół??? Hipokryzja sezonu - Walczak opowiada, że uczniowie nie wybierają szkół w powiecie.....a swoje dziecko posłał do Leszna. Ups
do obacny
19:04, 2025-06-30
Krajowa Izba Odwoławcza zdecydowała! Rusza ponowne ...
Rozpoczęli remont na ul poznańskiej i znikli a później będą chcieli przedłużyć termin realizacji kto ich wybrał , wstyd
Prawda
17:17, 2025-06-30
Namioty, modlitwa i koncerty do nocy. Młodzi ...
a po nocach co tam sie dzieje tego juz nikt nie napisze
w
15:21, 2025-06-30