REKLAMA

Na zlecenie Zakładu Usług Komunalnych zalecono płukanie sieci wodociągowej

14:51, 10.11.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Czy mieszkańcy Piasków pili skażoną wodę? Jak informowali nasi czytelnicy, w ostatnim czasie wyczuwalna była w niej nieprzyjemna woń chloru. To efekt płukania sieci, które zlecono po tym, jak w wodociągach wykryto bakterię coli. Ewa Ulanicka – Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu zapewnia jednak, że żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców nie było.

W zeszłym tygodniu na rurze transportującej wodę ze Smogorzewa w kierunku Drzęczewa zauważono wyciek. Po naprawie awarii wykonano standardowe badanie wody i wykryto skażenie. - Znaleźliśmy jedną bakterię coli. Dla pewności badanie wykonano w drugim niezależnym laboratorium i tam nie wykryto żadnych bakterii - mówi Ewa Ulanicka, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu, zapewniając, że żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców nie było. - Gdyby wykryto kilkaset bakterii, to wodociąg zostałby zamknięty. Woda jest jak najbardziej zdatna do picia i nie ma się czego bać - mówi Ewa Ulanicka.

Na zlecenie Zakładu Usług Komunalnych w Piaskach, który odpowiada za wodociągi i zaopatrzenie w wodę w gminie, zalecono płukanie sieci. Chlorowanie wody trwało dwa dni (7-8 listopada). Od tego momentu wyczuwalna była intensywna i nieprzyjemna woń chloru, co zaniepokoiło naszych czytelników. To właśnie od nich otrzymaliśmy informację, że coś złego dzieje się z wodą. - Dla bezpieczeństwa mieszkańców natychmiast podjęliśmy odpowiednie działania - mówi Paweł Wujek, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Piaskach. Zdaniem prezesa Wujka zapach chloru powinien wkrótce zniknąć. Na poniedziałek 13 listopada zaplanowano kolejne badanie jakości wody.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

KaKa

5 2

Dlaczego Zaklad Uslug Komunalnych nie poinformowal mieszkancow o tym ? To nie jest byle co. Wedlug Mnie o takich sprawach powinnismy byc informowani. 18:26, 10.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ewa z brzydką siostrewa z brzydką siostr

1 2

Jak nie pomagają mieszkańcom to niech im dadzą chociaż spokojnie funkcjonować. 21:17, 10.11.2017


chemtrailschemtrails

4 9

Dziwicie się? Samoloty latają i spuszczają na nasze głowy, wodę i środowisko aluminium, bar i inne gówna. Wodę zamieniają w truciznę, przy czym także smugi zostawiane przez te samoloty tamują promienie słoneczne, co skutkuję tym, że niszczy to nasz układ odpornościowy i brakuję nam przez to witamin. Marzę żeby sobie kupić bazookę i *%#)!& w tych zatraconych pilotów i we wszystkie sztuczne chmury razem wzięte! 19:03, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BakteriaBakteria

6 4

Ja *%#)!& jedna bakteria i zagrozenie?
Sprawdzcie sobie swoje smartfony w laboratorium, to zobaczycie ile macie ecoli na nich.... 22:23, 10.11.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

DariaDaria

0 7

Zmień neurologa na psychiatrę. 05:25, 11.11.2017


agsags

0 7

Pasujesz do nich idealnie 06:02, 11.11.2017


© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017