Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
33
10:35, 28.10.2020
Informacja o tym, że maszt telefonii komórkowej ma pojawić się w pobliżu Przedszkola Samorządowego wywołała falę protestów ze strony dyrekcji placówki, rodziców dzieci i władz gminy Piaski. Na wiele miesięcy sprawa ucichła, ale to nie znaczy, że operator sieci zrezygnował. Stacja ostatecznie stanie, ale na innej działce, w pobliżu miejscowego marketu.
11
10:36, 23.10.2020
Oryginalny pomysł na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego znaleźli mieszkańcy niewielkiego Godurowa, w gminie Piaski. W miejscu, gdzie do niedawna znajdowało się boisko, pojawiły się  naturalnej wielkości figury zwierząt. Stoi już kilkanaście sztuk, ale z czasem mają pojawić się kolejne.
8
10:27, 20.10.2020
Żeby było lepiej, czasem wcześniej musi być gorzej. Na krótkim odcinku krajowej "dwunastki" w Piaskach drogowcy rozpoczęli remont Zrywana jest stara nawierzchnia, ale jeszcze dziś ma się pojawić nowy asfalt. Kierowcy muszą się więc liczyć z utrudnieniami na odcinku, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy.
13
11:54, 16.10.2020
Mieszkańcy Godurowa po raz kolejny udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i jeśli tylko chcą, to mogą wiele zdziałać. Skrzyknęli się na portalu społecznościowym, wysłali kilka SMS-ów i ruszyli z budową chodnika. Dziś mogą cieszyć się z dobrze wykonanej pracy, ale na laurach nie zamierzają spocząć. Mają kolejny plan.
16
10:25, 15.10.2020
Październik to w wielu samorządach miesiąc walki z gryzoniami. Wojna z tymi groźnymi szkodnikami rusza w gminie Piaski. Wójt wydał w tej sprawie obwieszczenie, które zaczyna obowiązywać od dziś. Jakie obowiązki czekają właścicieli posesji?
19
10:29, 09.10.2020
Długo wyczekiwali tego dnia, ale było warto. Nowiutki, średni wóz ratowniczo-gaśniczy zawitał do remizy OSP Piaski. Druhowie witali auto zapalonymi racami, fajerwerkami, oklaskami, zgodnie ze zwyczajem był też "chrzest". Wielu podkreślało, że to historyczny moment dla piaskowskiej jednostki. - Przyznam, że jak wjechał to łezka w oku mi się zakręciła. - mówił Waldemar Owczarski, prezes OSP Piaski.
24
12:01, 02.10.2020
Na wyjeździe z Piasków w kierunku Godurowa pojawił się znak - zakazu wyprzedzania. Tyle, że nie ma żadnej informacji o jego odwołaniu. Czy to drogowy bubel czy może zakaz wyprzedzania obowiązuje do najbliższego skrzyżowania? Na to drogowe niedopowiedzenie zwrócił uwagę jeden z naszych spostrzegawczych Czytelników.  
17
12:29, 30.09.2020
Nowe przejścia dla pieszych pojawiły się na krajowej "dwunastce" w Piaskach. Chodzi o dość długi odcinek ul. Warszawskiej. Dotąd bezpieczne "zebry" znajdowały się w obrębie rynku oraz przy sklepie na tzw. "górkach". Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich, którzy łamiąc przepisy przebiegali na drugą stronę jezdni, narażając siebie i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.
37
13:46, 25.09.2020
Czy w Piaskach powstanie pierwszy żłobek? Taka propozycja brana była już pod uwagę, jednak teraz pojawiła się możliwość pozyskania na ten cel środków zewnętrznych. Trudno też być pewnym czy znajdą się rodzice, chętni oddać maluchy do żłobka. Pod znakiem zapytania pozostaje także kwestia samego zarządzania. Czy byłaby to placówka gminna czy może samorząd wolałby udostępnić pomieszczenia osobie prywatnej i wygospodarować fundusze na dotowanie pobytu dzieci w żłobku?   
11
12:52, 21.09.2020
Po raz pierwszy krew oddał będąc w wojsku dla dodatkowego urlopu. Po rozstaniu z mundurem, na kilkanaście lat zrezygnował z krwiodawstwa, ale przy okazji pewnej akcji coś się w nim odezwało i tak wrócił do oddawania krwi, które w jego ocenie jest niesamowite - Co osiem tygodni mogę zrobić coś dobrego. To moje 450 ml krwi 0+ może pomóc i to jest niesamowite - mówi Mirosław Nawrocik z Piasków (57l) - Honorowy Dawca Krwi.
3
09:58, 13.09.2020
Zbliża się jesienny termin zbiórki odpadów wielkogabarytowych w gminie Piaski. Za darmo można pozbyć się ze strychów i piwnic wszelkiego rodzaju śmieci, które nie powinny trafiać do zwykłych koszy. Odpady należy ustawiać w miejscach widocznych z ulicy, w taki sposób, aby umożliwiały przejście dla pieszych.
3
10:57, 11.09.2020
Powoli nabiera kształtów ul. Kasprzaka w Piaskach. Po konsultacjach z mieszkańcami naniesiono kilka poprawek w projekcie, ale nie wpłyną one na termin wykonania zadania. Teraz przed wykonawcą remont studni kanalizacji sanitarnej i położenie nawierzchni. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, sza półtora miesiąca będzie można przejechać po nowej drodze.
15
11:22, 09.09.2020
Nie będzie już biblioteki i Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach. Decyzją radnych od nowego roku placówki zostaną połączone i będą tworzyć Centrum Kultury i Bibliotekę. Wszystko wskazuje na to, że dyrektorem pozostanie dotychczasowy szef ośrodka kultury pełniący równocześnie funkcję kierownika piaskowskiej książnicy.
2
12:39, 05.09.2020
Akcja "Narodowe Czytanie" promująca polską literaturę doczekała się w tym roku dziewiątej edycji. Para prezydencka zaproponowała "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Literackie spotkania odbywają się w całej Polsce i nie ominęły też naszego regionu. Wersy dramatu można było usłyszeć na piaskowskim rynku, gdzie rozdawano też pamiątkowe pieczęcie i częstowano...malinami.
29
13:30, 04.09.2020
Piaskowski samorząd ogłosił przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców gminy. Zgłosiła się tylko jedna firma i zaproponowała cenę, która władze gminy wprawiła w osłupienie. Mimo to, samorząd podpisał umowę ze spółką, ale co dalej? Wszystko wskazuje, że mieszkańcom przyjdzie od stycznia głębiej sięgnąć do portfela...
REKLAMA