Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
4
14:01, 19.01.2021
Więcej niż w ubiegłym roku zapłaci piaskowski samorząd za dowóz dzieci do szkół.  Jak wyliczono szkolne autobusy pokonują dziennie  około 300 kilometrów. Do końca roku samorząd wyda na dojazdy aż 495.330 zł.
8
11:24, 14.01.2021
Kolejne przejścia dla pieszych na krajowej "dwunastce" w Piaskach zostało doświetlone. Wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec. Kolejne "ciemne" punkty znikną, a co za tym idzie ma być bezpieczniej. - Doszliśmy do wniosku, że dla bezpieczeństwa pieszych lepiej, aby lampy pojawiły się przy każdych pasach. - mówił Wiesław Glapka, wójt gminy Piaski. 
13
13:52, 12.01.2021
Kolejny pojemnik w kształcie serca stanął dziś w centralnym miejscu jednej z miejscowości naszego powiatu. Różni się jednak od wszystkich pozostałych dwoma szczegółami. Szary kolor z motywem tętna i nie są przypadkowe. Serce zostało w całości sfinansowane przez firmę MONDI-SIMET. 
3
10:10, 05.01.2021
To mogło spotkać każdego z nas. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia małżeństwo z Grabonogu dotknęła ogromna tragedia. W wyniku pożaru, ich mieszkanie spłonęło prawie doszczętnie i wymaga generalnego remontu, szacowanego na kilkadziesiąt tysięcy złotych. W pomoc poszkodowanym włączyło się  Stowarzyszenie "GRABONÓG RAZEM" oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Ruszyła też zbiórka w portalu zrzutka.pl.
6
16:28, 28.12.2020
Od nowego roku mieszkańców gminy Piaski zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące odpadów komunalnych, a co za tym idzie zmienią się także ich obowiązki. Trzeba będzie nie tylko segregować śmieci, ale też każda posesja musi zostać wyposażona w brązowy pojemnik na bioodpady. Niektórzy mogą liczyć na pewien bonus w opłatach, ale to wiąże się z pewną deklaracją.
13
10:34, 24.12.2020
To nowy rozdział w kartach historii tej firmy - przyszłościowy, bo jest inwestycją w młodych ludzi. Spółka podjęła właśnie współpracę z Politechniką Warszawską, przekazując na rzecz Zakładu Technologii Poligraficznych nowoczesny ploter przemysłowy. Studenci będą mogli zdobywać  wiedzę, a firma korzystać rozwiązań i pomysłów.  Kto wie, może w przyszłości, już jako wykształceni specjaliści  będą kontynuować swoją zawodową karierę w Grabonogu? Uroczyste przekazanie urządzenia,  z udziałem najwyższych władz uczelni oraz przedstawicieli firmy Mondi Simet odbyło się w Warszawie. Mieliśmy okazję w tym uczestniczyć.
8
11:36, 18.12.2020
W samorządzie pracuje od trzydziestu lat, lecz pierwszy raz od 30 lat nie wziął udziału w sesji budżetowej. Nie oznacza to jednak, że stracił kontrolę nad gminą. Potwierdzeniem tego było głosowanie  - Staraliśmy się, aby był to budżet realny do wykonania. - mówi Wiesław Glapka wójt gminy Piaski. 
4
22:01, 10.12.2020
Filmowy sukces mają na swoim koncie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzewie. Kilka miesięcy temu nagrali spot promujący jednostkę oraz przekazywanie 1% na rzecz OSP i przesłali na konkurs organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Ich nagranie zostało docenione, zdobyli nagrodę finansową. Na co przekażą pieniądze?
14
11:25, 09.12.2020
Grunty, na których znajduje się stadion w Piaskach od kilku dni należą w pełni do gminy. Do tej pory teren częściowo był własnością PKP, dlatego samorząd postanowił to uregulować. - Był to długi proces, bo prawo pierwokupu miał KOWR, ale dziś już mamy umowę ostateczną i jesteśmy właścicielami - przekonuje Wójt Glapka. I choć transakcja nie była tania, to samorząd może dziś ze spokojem planować w tym miejscu inwestycje.
16
12:11, 25.11.2020
O budowie ścieżki pieszo - rowerowej na tym odcinku mówiło się od lat, ale wciąż brakowało pieniędzy. Mieszkańcy podkreślali, że inwestycja jest bardzo potrzebna i poprawi bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły. W sprawie coś jednak drgnęło. Podczas najbliższej sesji może zapaść decyzja o przekazaniu pieniędzy na budowę pierwszego etapu ścieżki pieszo - rowerowej Bodzewo - Bodzewko.  
7
09:25, 20.11.2020
W końcu doczekali się porządnej drogi. Dzięki decyzji radnych i pozyskanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, dziś ten odcinek jest nie do poznania. 
1
13:30, 12.11.2020
To auto ma swoją historię. Służyło strażakom z Bodzewa podczas wielu akcji.  W tym roku obchodzi swoje 44 urodziny i szuka nowego właściciela. Wójt gminy Piaski właśnie ogłosił przetarg na jego sprzedaż. Czy znajdzie się nowy właściciel żuka?
33
10:17, 10.11.2020
W ostatnim czasie miała się tam znacząco pogorszyć jakość usług telekomunikacyjnych. Zmęczeni szukaniem zasięgu mieszkańcy Piasków zgłosili problem w gminie oraz u operatora. Okazuje się, że problem może być nielegalny wzmacniacz sygnału, który wprowadza szerokopasmowe zakłócenia. Gmina apeluje do osoby, która go zamontowała, zanim będzie za późno...
38
15:47, 06.11.2020
Kilka tygodni temu strażacy z OSP Piaski powitali nowy wóz. I choć pojazd już kilkukrotnie brał udział w akcjach, to dopiero dziś odbyło się uroczyste przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków ochotników. Ze względu na obecną sytuacje epidemiczną wydarzenie miało skromny, ale i bardzo podniosły charakter. 
15
09:28, 06.11.2020
Dwa tygodnie temu do naszej redakcji przyszedł mężczyzna, z czymś co już na pierwszy rzut oka wydawało się interesujące. On sam także przeczuwał, że może to być ważne odkrycie i faktycznie nie pomylił się. Dziś ma już pewność, że w jego ręce trafił cios mamuta. - To informacja na 120 procent. - cieszy się Marian Marciniak z Piasków. Co ciekawe w miejscu, gdzie znaleziono prehistoryczny fragment kości, już kilkanaście lat temu wydobyto jeszcze bardziej kompletny okaz.   
REKLAMA