Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
4
08:49, 20.05.2020
Od dawna nosili się z zamiarem stworzenia filmu promującego jednostkę, by pokazać ma czym polega ich rola podczas akcji. Impulsem do tego, aby zrealizować pomysł było ogłoszenie konkursu przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych na najlepszy spot promujący przekazywanie 1% na rzecz OSP. Zobaczcie jak sobie poradzili ze scenariuszem strażacy OSP Bodzewo i nie żałujcie głosów!
6
17:35, 12.05.2020
Firma ta często wspiera lokalne inicjatywy i włączała się w akcje charytatywne. Nie tak dawno przekazała policjantom środki ochrony osobistej, dziś zarząd wraz z pracownikami postanowił wesprzeć pracowników służby zdrowia. W Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek spółka wsparła finansowo dwa wielkopolskie szpitale - w Gostyniu i Krotoszynie na łączną kwotę 50 tys. złotych. Jak podkreślał dyrektor zarządzający Mondi Simet z Grabonogu - Krzysztof Jakubowski na tę darowiznę złożyli się wszyscy. 
48
11:47, 11.05.2020
Gostyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Noe wyznaczyło wysoką nagrodę za wskazanie sprawcy, który zabija zwierzęta w Grabonogu. Do tej pory miało zginąć co najmniej kilka kotów i niezliczona ilość ptaków. Pojawili się mieszkańcy, którzy wskazali osobę mogącą mieć związek z ich śmiercią. Sprawę zgłoszono policji, która zdaniem naszych rozmówców niewiele zrobiła. Rzecznik gostyńskiej komendy zapewnia jednak, że postępowanie jest w toku.
48
10:07, 30.04.2020
Z dniem 1 maja Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich, wprowadza ograniczenia korzystania z wody z wodociągu gminnego i prosi o korzystanie z wody wyłącznie do celów socjalno-bytowych oraz w celach hodowli zwierząt. Wszystko przez suszę, która staje się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi
11
13:03, 28.04.2020
Na obszarze niemal całej Polski występuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Obowiązuje on również na terenie Nadleśnictwa Piaski. Jeśli w ciągu najbliższych dni nie spadnie deszcz,  leśnicy mogą wprowadzić zakaz wstępu do lasów. - W kwietniu opady wyniosły 6 mm, to nas bardzo smuci - przyznaje Maciej Praczyk, inżynier nadzoru Nadleśnictwa Piaski.
17
09:37, 24.04.2020
Od kilku miesięcy trwa przebudowa ul. Poznańskiej w Piaskach, która jest częścią dużego projektu związanego z modernizacją drogi powiatowej aż do granicy z powiatem śremskim. Pojawiły się nowe chodniki i ścieżka rowerowa, a przez kilka najbliższych dni drogowcy zajmą się wylewaniem asfaltu.   
34
10:24, 16.04.2020
Radni gminy Piaski oraz dwóch powiatowych rajców z tej miejscowości, pokazali, że w  tym trudnym czasie potrafią mówić jednym głosem i działać nie tylko poprzez udział w obradach.  Zrzucili się po 300 zł i zakupili tysiąc sztuk maseczek, dla gostyńskiego szpitala. Inicjatorem akcji był Dariusz Naskręt, który podkreśla, że nikogo nie trzeba było namawiać.
16
10:16, 15.04.2020
Siedemdziesiąt gotowych przyłbic przekazał gostyńskiemu szpitalowi Mikołaj Krzyżostaniak z Piasków. Kilka tygodni temu uczeń ZSZ Gostyń dołączył do grupy "Drukarze dla szpitali", by wesprzeć pracowników służby zdrowia w walce z koronawirusem. Nadal chce pomagać i gotowy jest do dalszej produkcji.
76
12:43, 11.04.2020
Zdrowych, spokojnych świąt, bożego błogosławieństwa i wszelkich łask - mówił do parafian ks. Jarosław Gabler, proboszcz parafii św. M. Biskupa w Strzelcach Wielkich, przemierzając samochodem wsie należące do parafii. W taki oto nietypowy sposób  pobłogosławił pokarmy, które znajdą się jutro na wielkanocnych stołach wiernych. Pomysł spotkał się z dużym uznaniem
78
12:28, 08.04.2020
Tegoroczna Wielkanoc będzie inna niż  poprzednie. Wszystko przez epidemię, która dokucza każdemu. Proboszcz parafii św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich ks. Jarosław Gabler znalazł jednak sposób, by nie pozbawiać parafian wielkanocnej tradycji. Pomimo rządowych obostrzeń pobłogosławi koszyczki... z samochodu. Okazuje się, że to oddolna inicjatywa mieszkańców, którzy chcieli poczuć namiastkę świąt - Jestem otwarty pod warunkiem, że jest wszystko zgodne z prawem - zastrzega ks. proboszcz Jarosław Gabler.
22
09:49, 28.03.2020
Kiedy w sieci pojawiły się apele szpitali o brakujących maseczkach, rękawiczkach, kombinezonach i przyłbicach, Polacy zaczęli za darmo szyć i produkować, to czego brakuje w lecznicach. Również w naszym regionie mieszkańcy zaangażowali się w pomoc. Mikołaj Krzyżostaniak z Piasków – uczeń gostyńskiej zawodówki, przyłączył się do akcji "Drukarze dla szpitali". W zaciszu swojego domu drukuje przyłbice, które niebawem trafią do szpitali.
4
11:43, 24.03.2020
Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Piaski, podobne jak w innych gminach wyglądała zupełnie inaczej niż te, które dotąd się odbywały. Radni siedzieli w znacznych odstępach, a na sali nie było gości. Wszystko przez podwyższone środki bezpieczeństwa związane z koronawirusem. Władze gminy zastanawiały się też nad organizacją kolejnych obrad. Jedną z propozycji była e-sesja w formie wideokonferencji, ale jest pewien problem. Czy będzie to zgodne z prawem?
8
10:21, 24.03.2020
Kolejny samorząd wspomógł finansowo gostyński szpital. Decyzją radnych gmina Piaski przekazała blisko 47 tys. złotych na zakup specjalistycznego sprzętu do walki z koronawirusem. Coś jednak za coś. Pieniądze zabrano z dotacji na imprezy kulturalne, które odwołane. Dla władz gminy, zdrowie mieszkańców jest dziś najważniejsze.
27
11:57, 23.03.2020
Pandemia koronawirusa to z pewnością nie powody do żartów, a fake newsy mogą wprowadzać niepotrzebną panikę. Takie nieprawdziwe wiadomości jak informują nas czytelnicy miały pojawić się w Piaskach. Kilka osób potwierdziło, że po tej miejscowości jeździł samochód, a siedząca w nim osoba przez megafon przekonywała, że w tej miejscowości wykryto przypadek koronawirusa, dlatego prosi się mieszkańców o nieopuszczanie domów. Policja takich żartów nie pochwala, ale ma też swoje zdanie na temat bardziej rzeczowych komunikatów.
3
16:14, 02.03.2020
Wielki sukces festynu charytatywnego w Piaskach. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców, którzy chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez organizatorów i szczodrze wrzucali pieniądze do puszek. Wszystko po to, by wesprzeć leczenie i rehabilitację Moniki Rodzoch z Gostynia
REKLAMA