Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
9
08:54, 14.09.2019
Było to święto całej załogi. Po ponad 70 latach Nadleśnictwo Piaski ma własny sztandar. Ufundowali go pracownicy. Podczas uroczystej ceremonii jaka odbyła się na terenie jednostki podkreślano, że jest on symbolem więzi jednoczącym ludzi w służbie dla społeczeństwa. W tym ważnym dla leśników wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, lasów państwowych, straży pożarnej, policji oraz kół łowieckich
23
11:37, 11.09.2019
Autobus gostyńskiej bezpłatnej komunikacji miejskiej dojeżdżający do Piasków...Czy to realne? O możliwość zorganizowania takiego połączenia dopytywał podczas sesji Rady Gminy Piaski radny Dariusz Naskręt. Wójt studził zapędy i tłumaczył, że nie ma na to pieniędzy.
5
10:43, 02.09.2019
Od kilku lat dzięki członkom stowarzyszenia "Aktywna Wiocha" działającego w Strzelcach Wielkich organizowana jest "Biesiada ziemniaczana". W tym roku hasłem przewodniem imprezy był sport. Reprezentacje z kilku okolicznych wiosek wzięły udział w meczach piłki siatkowej, a także zagrali w boule. Tradycyjnie można też było spróbować potraw z ziemniaka - na słono,na słodko i różnych aranżacjach smakowych. Prawdziwym hitem była jednak loteria, w której nagrodą główną był rower. W dobrej zabawie nie przeszkodził nawet deszcz.
27
14:37, 29.08.2019
Firma Mondi Simet otrzymała wyróżnienie w tegorocznym plebiscycie "Friendly Workplace". Kapituła programu doceniła politykę personalną firmy opartą na wzajemnym szacunku, umożliwiającym stały rozwój zawodowy i osobisty pracowników. "Friendly Workplace" to prestiżowe wyróżnienie redakcji przyznawane przez portal MarkaPracodawcy.pl wyłacznie firmom, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem do pracowników. Nic więc dziwnego, że wręczenie nagrody miało uroczysty charakter i odbyło się w obecności wszystkich zatrudnionych tam osób.
8
09:38, 28.08.2019
Kilka tygodni temu wandale pomalowali jedną ze ścian Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach, które oszpeciły budynek. Dyrektor zamiast szukać winnych postanowił zadziałać inaczej. Wszystko zaczęło się od pewnego snu...
3
14:48, 18.08.2019
Pomysł narodził się jakiś czas temu, ale dopiero teraz można go było zrealizować. W minioną sobotę, do Smogorzewa zjechały zabytkowe pojazdy strażackie, które mimo upływu lat cały czas są na chodzie. Podczas pierwszego w gminie Piaski Zlotu Sikawek Ręcznych „Sikozlot” działo się całkiem sporo - konkursy, pokazy musztry i występy taneczne, a na zakończenie zabawa pod gołym niebem.
74
11:39, 08.08.2019
W asyście strażaków, motocyklistów, policjantów i wiernych, na Świętą Górę dotarł wczoraj cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który od kilku tygodni nawiedza parafie archidiecezji poznańskiej. Jego przekazanie nastąpiło przy kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Wizerunek Jasnogórskiej Pani ucałowali: bp. Grzegorz Balcerek, superior Marek Dudek oraz ks. Dariusz Dąbrowskim. Następnie w uroczystej procesji obraz wniesiono do bazyliki. Oprócz obrzędu powitania odprawiono też mszę świętą. Obraz pozostanie w Bazylice Świętogórskiej tylko dziś, do godz. 17. Stamtąd ruszy do parafii w Piaskach.
6
09:13, 16.07.2019
Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach jeszcze bardziej otworzył się na mieszkańców. Runął mur wokół palcówki i wcale nie ze starości. Jak stwierdził szef piaskowskiej kultury Sebastian Nowak GOK chce być bliżej mieszkańców.
7
09:57, 26.06.2019
Rozpoczęło się "Paradiso 2019" - spotkanie rekolekcyjne młodych z archidiecezji poznańskiej na Świętej Górze. Oprócz wspólnej modlitwy oraz udziału w Eucharystii, ważnym punktem wydarzenia będą liczne konferencje i dialog z biskupami. W czasie "Paradiso" każdy uczestnik może wziąć udział w warsztatach. Wspólnej integracji sprzyjać też będą wieczorne koncerty i rozmowy. Reporterzy Gostyn24 zapytali młodych ludzie, dlaczego postanowili rozpocząć wakacje właśnie na tutaj?
3
10:21, 24.06.2019
Malownicze Żgaliny to idealne miejsce na tego typu imprezy. Rozległy teren rekreacyjny, a w sąsiedztwie staw, na którym od blisko dekady w Noc Świętojańską puszczane są wianki. Nie inaczej było w tym roku na rozpoczęciu biesiady. W kulminacyjnym momencie widzowie mogli podziwiać pokaz ognia i efektów specjalnych.
101
13:28, 19.06.2019
Czy Gmina Piaski wyłudziła pieniądze od wojewody wielkopolskiego? Takie pytanie zadał jeden z radnych, informując że ma wątpliwości co do inwestycji wykonywanej z funduszu sołeckiego. - Faktury za zadanie zostały rozliczone jednak zadanie nie zostało wykonane - zauważył rajca.
3
10:02, 17.06.2019
Osiem Kół Gospodyń Wiejskich przygotowało prawie pół tysiąca porcji dań, których mieli okazję spróbować mieszkańcy Piasków i nie tylko. I Festiwal Kulinarny bardzo spodobał się uczestnikom, którzy zachwalali domową kuchnię. Imprezę uświetniły występy muzyczne uczniów i warsztaty z rękodzieła. Festiwal dofinansowano w ramach Programu Grantów Społecznych przez Powiat Gostyński.
15
10:45, 13.06.2019
Rekordowa frekwencja! Prawie 2,5 tys. emerytów, rencistów i niepełnosprawnych seniorów z dwóch województw zjechało na Głogówko, by wziąć udział w XVIII Świętogórskich Spotkaniach Seniorów. Po uroczystej mszy świętej, wszyscy udali się do klasztornych ogrodów, gdzie przygotowano dla nich miejsce do wypoczynku. Mimo upału, bawili się doskonale. Były tańce, poczęstunek, długie rozmowy i występy chórów, a także podziękowania dla organizatorów.
7
08:15, 12.06.2019
Pozarastane posesje, to zdaniem władz gminy Piaski powód do niepokoju. Chodzi nie tylko o estetykę, ale o zagrożenie pożarowe. Wójt Wiesław Glapka zapowiada kontrole, a nawet kary kary dla nieprzestrzegających zasad. Nasuwa się jednak pytanie czy gmina tak samo stanowczo podchodzi do własnych obowiązków wykaszania placów, rowów i poboczy?
8
15:42, 10.06.2019
Dokładnie 100 lat temu na Święta Górę powrócili księża Filipini. Z tej okazji w Dniu Zesłania Ducha Świętego sumie odpustowej przewodniczył metropolita częstochowski abp. Wacław Depo. Uroczystości połączono z Pielgrzymką Strażaków i Rodzin Strażackich, na którą w tym roku przybyła zaledwie garstka mundurowych.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone