Zamknij
REKLAMA

Jurek Owsiak zrobił to osobiście! Znamy szczegóły tegorocznego finału WOŚP...

10:00, 10.01.2020 | J.J
REKLAMA
Skomentuj

Nadchodzi czas wielkiej mobilizacji Polaków, której zazdrości nam cały świat. W najbliższą niedzielę po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku w naszym powiecie nie zabraknie wydarzeń, związanych z WOŚP. Koncerty, aukcje, licytacje i atrakcje z ustanowieniem rekordu Polski włącznie. Znamy szczegóły tegorocznego finału.

Tegoroczny finał WOŚP dla mieszkańców naszego powiatu zapowiada się wyjątkowo. Zacznijmy od największego serducha z kartonowych pudełek dla Orkiestry i ustanowienia rekordu Polski do czego zachęca osobiście Jurek Owsiak. Każdy może się przyłączyć już dziś  nabywając pudełka za pomocą platformy zrzutka.pl lub osobiście włączyć się w jego układanie 12 stycznia w hali portowej gostyńskiego LO od godz 11.00.

Stworzeniu największego serca dla WOŚP będzie towarzyszyła Akcja dla serca, czyli krótki kurs pierwszej pomocy, lukrowanie piernikowych serc, wpisy do księgi gostyńskich serc, galeria gostyńskich serc, wykonywanie kubków imiennych z serduchem itp. Organizatorzy akcji Gostyń sercem orkiestry (NETBOX PL sp. z o.o., Gostyn24.pl, Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu, gostyńska drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”) zapraszają do włączenia się w to działanie.

Gostyń sercem Orkiestry, to tylko część tego co będzie się działo w naszym powiecie. Jak informują szefowie gostyńskiego sztabu imprezy na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej oprócz ośrodków kultury odbywać się będą także w szkołach i w przedszkolach oraz w firmach. Wszystko zacznie się już jutro 11 stycznia, a cały plan wygląda imponująco

Gostyński finał WOŚP rozpocznie się już w sobotę 11 stycznia 2020 r. o godz. 8.00. W GOK „Hutnik” kolorowym Koncertem Przedszkolaków:

Przedszkole „Zielona Zatoka godz. 8.00
Przedszkole „Piotruś Pan” godz. 8.30
Przedszkole Miejskie nr 7 godz. 9.00
Przedszkole Miejskie Nr 1 godz. 9.45
Przedszkole „Dziecięcy Raj” godz. 11.00
„Domowe Przedszkole” godz. 11.30
Przedszkole „Bajka” godz. 12.00
Zespoły Taneczne „ANIMA” działające przy GOK Hutnik” godz.12.45
Przedszkole Miejskie Nr 4 godz. 14.40
Grupo Capoeira Brasil  godz. 15.20
Przedszkole „Kubuś Puchatek” godz. 15.45

W trakcie Koncertu Przedszkolaków będą sprzedawane gadżety WOŚP i dary Gostynian. Będzie też kawa i herbata od sympatycznych rodzinnych wolontariuszy, a fotograf WOŚP będzie robił zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”.

Tradycyjnie OSIR w Gostyniu i Klub Sportowy START Gostyń zapraszają na Gostyński Turniej Kręglarski WOŚP do kręgielni OSIR (od 9.00 do 17.00).

Będzie też sobotnia XVII Zimowa Kąpiel morsów dla WOŚP w Brzedni k. Dolska, przygotowana przez Leśne Diabły. Zbiórka w leśniczówce Brzednia o godz. 11.30. Następnie wymarsz nad jezioro i o 12.30 - rozgrzewka i kąpiel. Po kąpieli gorący poczęstunek oraz ognisko. Spróbujemy pobić rekord kąpiących się wynoszący 240 osób! Informacje: 512 298 108

W niedzielę 12.01.2020 na terenie całego powiatu wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz WOŚP. Będą też wolontariusze grupy hobbystycznej „ŻUBRY”, którzy będą kwestować w mundurach i z replikami broni.

O godz. 9.00 rozpocznie się w GOK „Hutnik” wesoły Koncert Dzieci przygotowany przez gostyńskie szkoły podstawowe, w czasie którego będzie sprzedaż darów WOŚP.

Szkoła Podstawowa Nr 1 godz. 9.00
Szkoła Podstawowa Nr 3 godz. 10.00
Szkoła Podstawowa Nr 2 godz. 11.00
Szkoła podstawowa nr 5 godz. 12.00

Od godz. 11.00 do 17.00 będzie układane największe serce WOŚP na świecie „Gostyń sercem Orkiestry” - ustanawiamy wspólnie rekord Polski! Serce wielkości ok. 400 m2 będzie układane w hali sportowej LO w Gostyniu. Serce będzie układane z 20 000 pudełek kartonowych – skarbonek. Link https://zrzutka.pl/axumh8 Ok. 14.00 zostanie wręczony tort WOŚP przygotowany przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala.

O godz. 16.00 rozpocznie się wielki Gostyński Finał WOŚP. Będzie muzyczne wydarzenie: (ok.18.00) wspólny koncert CREDO BAND z chórem Zaczarowana Melodia – zagrają i zaśpiewają rockowe klasyki jak Toto, Pink Floyd, Deep Purple, Manam. To będzie zaczarowany koncert!!!

Będzie też show grup tanecznych z EV-DANCE z DANCE ART. & YOGA Ewy Janowskiej ze specjalną niespodzianką (ok.17.30 i po 19.00. Fotograf WOŚP będzie robił zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”. A zmotoryzowany POŚCIG SQUAD przypilnuje porządku. Będzie też kuchnia polowa z gorącą grochówką „Leśnych Diabłów” z Brzedni. Planowane są też inne niespodziewanki!

W czasie imprez w HUTNIK-u na rzecz WOŚP można będzie nabyć gadżety WOŚP (koszulki, plecaki, kubki, kalendarze, smycze, płyty, torby, plakaty itp.) oraz dary Gostynian, np. serduszko Marcina - jedno jedyne złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godz. 20.00), autografy na zdjęciach znanych aktorów i piosenkarzy, biżuterię, komórkowe aparaty telefoniczne, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty, talony na różnego rodzaju usługi i ciekawe zajęcia, itp. A huta szkła Ardagh Glass S.A. w Gostyniu przygotowała na finałowe granie specjalną niespodziankę.

Będzie też koncert w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. Od godz. 15.00 będzie można m.in. obejrzeć występy dzieci, zespołów muzycznych i inne niespodzianki przygotowane przez MGOK w Borku Wlkp. oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wlkp. i Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie oraz Szkołę Branżową w Borku Wlkp.

Będzie też, jak co roku fantastyczny finał w Goli (13.00 do 17.00) przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. Będą pokazy sprzętu ratowniczego i działań ratowniczych, pokaz karate TKKF „TĘCZA”, sprzedaż darów oraz gorąca zupa.

Ciekawie zapowiada się finałowe granie w Pogorzeli. Już w piątek 10.01.2020 r. o godz. 18.30 rozpocznie się koncert POGO-STACJA z udziałem Thy Ignorance, JAD, Bullshit Artist, RHO. A finał WOŚP w niedzielę rozpocznie się o 13.00. W programie wiele ciekawych atrakcji.

Finał WOŚP w Skoraszewicach zorganizuje Przedszkole „Kraina Smerfów” i OSP w Skoraszewicach.

Imprezy towarzyszące finałowi WOŚP 2020 zorganizują też Szkoła Tańca DESPERADO PP. Kaczorów, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Przedszkole Miejskie nr 7 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Szkoła Branżowa w Borku Wlkp., Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Domowe Przedszkole w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie.

Sztab WOŚP w Gostyniu – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspierany przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu i Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, przyjmuje kolejne zgłoszenia imprez towarzyszących Gostyńskiemu Finałowi WOŚP. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

W powiecie gostyńskim zagrają też sztaby WOŚP w Krobi, Piaskach, Pogorzeli i Poniecu. A wolontariusze Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu będą też działać w Pępowie, w Borku Wlkp. i w Pogorzeli.

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

FgghjFgghj

3 5

Dzieny ten fenomen syna milicjanta ,nieroba z żółtymi papierami w czerwonych portkach🙄 18:19, 10.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niewierze !!!!!!!!!niewierze !!!!!!!!!

4 6

Niewierze w to że ludzie jesteście tacy obłudni i przewrotni deklarujecie sie w 90 % w polsce że jesteście katolikami a jednocześnie wspieracie patologie wodstocka dając kase do puszek wośp !!!!!1 W piśmie Św wyraźnie napisane jest że nie możecie dwóm panom służyć !!!!!!!!! Bogu i mamonie , ale najwyraźniej pasuje wam to co pan owsiak oferuje na koncercie wodstock gdzie niema żadnych granic moralnych i robi sie to co chce :ćpa ,uprawia seks z kim popadnie ,pije na potęge sodoma i gomora tam są wasze serca tam jest wasz bóg!!!!!!!!!!!! 21:25, 10.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sexsex

1 0

jakby głupota umiała latac był bys lepszy jak f35 17:25, 11.01.2020


WrrWrr

3 0

Chcesz dasz nie chcesz nie dasz proste! 09:59, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zenekzenek

1 3

Jak się rozliczy z tych zbiórek to dam.Tak jestem przeciwny!!!!!!!
16:19, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hauuuuuuhauuuuuu

2 0

jakim trzeba byc imbecylem zeby zazdroscic aparatury co ratuje zycie dzieciakom ,niech wezmie nawet 50 proc psy ogrodnika. 17:24, 11.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mimimimi

2 0

Nie dyskutują z tym człowiekiem. On wie lepiej i nikt tego nie zmieni. Bez niego Orkiestra będzie grała i tak. Po co strzępić ry..ja na takich ekspertów. 18:25, 11.01.2020


REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone