Zamknij
REKLAMA

Tylko nieliczni otrzymali wyróżnienie. To zasługa dobrego zespołu...

13:21, 23.11.2019 | PCPR
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu otrzymało wyróżnienie za szczególną i partnerską współpracę - w ciągu ostatnich dwudziestu lat - z Samorządem Województwa Wielkopolskiego oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu.

W Auli Artis w Poznaniu miały miejsce Regionalne Obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Połączono je z jubileuszem z okazji 20-lecia Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. Organizatorami wydarzenia był Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Podczas obchodów wręczono dyplomy dla osób, instytucji i organizacji, które szczególnie wyróżniły się w ostatnich dwudziestu latach jako partnerzy Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

W grupie 20 wyróżnionych znalazło się też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, które doceniono za wieloletnie działania na rzecz budowania systemu wsparcia rodziny, mediacji i przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także budowanie szerokiej współpracy międzysektorowej na rzecz mediacyjnych form wsparcia. Wyróżnienie za wieloletnią współpracę z ROSP otrzymał też Karol Jasiak – od pół roku kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu, wcześniej kierownik OPS w Lipnie i PCPR w Rawiczu.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele krajowych i wielkopolskich samorządów, instytucji pomocy i integracji społecznej, przede wszystkim ośrodków pomocy społecznej, miejskich ośrodków pomocy rodzinie, powiatowych centrów pomocy rodzinie, organizacji pozarządowych.

Podczas obchodów przyznane zostały też odznaki honorowe za zasługi dla województwa wielkopolskiego za ofiarną służbę na rzecz drugiego człowieka, w szczególności realizację zadań związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak tak komentuje wyróżnienie Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej: - Uzyskanie tego zaszczytnego wyróżnienia, to przede wszystkim zasługa znakomitego zespołu specjalistów oraz urzędników pracujących w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, dla których służba dla osób korzystających ze wsparcia i pomocy naszej instytucji, jest codzienną misją, realizowaną od lat zawsze z profesjonalizmem i pełnym poświęceniem. Jest to szczególnie trudne, gdyż PCPR realizuje zadania w wielu obszarach, w tym w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, w pomocy społecznej, w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, w zakresie ochrony zdrowia psychicznego, w obszarze poradnictwa obywatelskiego czy działalności pożytku publicznego. Praca w PCPR wymaga wszechstronności, gdyż łączy działalność administracyjną ze specjalistyczną, wieloobszarową działalnością niosącą pomoc i wsparcie mieszkańcom powiatu. Obejmuje też koordynowanie powiatowym systemem pomocy społecznej i wsparcia rodziny. Działalność zawodowa pracowników powiatowego centrum pomocy rodzinie to praca dla drugiego człowieka, często niestandardowa, wielozadaniowa, zawsze wymagająca pełnego poświęcenia i obciążona ogromną odpowiedzialnością. Za tę pracę, obecnie tak szczególnie docenioną, wszystkim moim Koleżankom serdecznie dziękuję!”

 

(PCPR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA