Zamknij
REKLAMA

Wszyscy mieli równe szanse

10:16, 25.03.2019 | MW
REKLAMA
Skomentuj

Gostyńscy licealiści wzięli udział w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur” Szacuje się, że każdego roku bierze w nim udział ok 6 milionów młodych matematyków z całego świata. Wyniki będą znane na początku maja.

Ten bardzo popularny wśród uczniów konkurs matematyczny adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Uczniowie gostyńskiego ogólniaka postanowili zmierzyć się z tym wyzwaniem LO. Wspólna dla wszystkich data konkursu oraz te same pytania dla poszczególnych poziomów, sprawiają, że każdy ma takie same szanse.

W konkursie udział wzięło 24 uczniów gostyńskiego LO. Szkoła sama zgłaszała swoich reprezentantów, a zapisy odbywały się przez internet. Licealiści wystartowali w dwóch z sześciu kategorii: junior - dla uczniów klas pierwszych oraz student dedykowany dla drugo- i trzecioklasistów.

„Kangur” organizowany jest w Polsce od 1992 roku, od lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów - Konkurs odbywa się w wielu szkołach w Polsce, bierze w nim udział ok. 350 tysięcy młodych matematyków w różnych kategoriach wiekowych, na świecie w kilkudziesięciu państwach ok. 6 milionów uczniów.- wylicza Mateusz Matysiak, nauczyciel matematyki gostyńskiego liceum.

Środki na organizację przedsięwzięcia pochodzą z opłat wpisowych uczestników. Jedną z nagród jest udział w międzynarodowym obozie matematycznym. Już na początku maja poznamy wyniki matematycznej batalii. Wtedy też dowiemy się czy nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania

(MW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

podatnikpodatnik

3 0

Trzymajmy kciuki. Powodzenia 08:21, 26.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rodzicrodzic

1 0

Brawo dla uczniów i nauczyciela! (że Wam się chce?) 08:34, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone